Nowy Sącz: pozwólmy parkować w pobliżu kościołów bez ryzyka mandatu – prosi radny Fecko

Nowy Sącz: pozwólmy parkować w pobliżu kościołów bez ryzyka mandatu – prosi radny Fecko

Parking

Radny Grzegorz Fecko podczas ostatniej rady miasta znów poruszył temat parkowania w niedziele i święta w pobliżu kościołów w Nowym Sączu. Zaapelował, aby władze miasta zniosły zakaz parkowania w te dni przy Kościele Kolejowym oraz przy Bazylice św. Małgorzaty. 

– Rozmowy na temat braku parkingów prowadzone były już w zeszłej kadencji. Znów sypią się dziesiątki mandatów na ulicy Piotra Skargi i okolicznych dla ludzi, którzy uczestniczą w nabożeństwach – zwraca uwagę Grzegorz Fecko.

-Nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy służb mundurowych, zdaję sobie sprawę, że obywatele składają skargi, do których mają prawo, robią zdjęcia i wysyłają policjantom, którzy zmuszeni są wystawiać mandaty – dodaje Fecko i proponuje, by odcinek ulicy Piotra Skargi do synagogi, udostępnić na parking w niedziele i święta.

-Uważam, że w te dni nie ma korków, nie byłoby zatem problemu z tym parkingiem. Trzeba się nad tym zastanowić. Mieszkańcy naszego regionu przyjeżdżają do miasta nie tylko do galerii, ale także do świątyń. Powinno się więc traktować ich pozytywnie, jako gości – zauważa radny, który już kiedyś apelował o zniesienie zakazu parkowania przy ulicy Berka Joselewicza w Nowym Sączu oraz pobliskich ulicach.

Poruszaliśmy ten temat w artykule: 

 Nowy Sącz: radny Fecko przekonuje do parkingu na ul. Berka Joselewicza 

Niestety jego wniosek nie spotkał się z przychylną decyzją władz miasta. Czy tak samo będzie i tym razem?

-Zdaję sobie sprawę, że rozwiązanie, które proponuję, jest trudne i nie mam pretensji do Policji. W tej sprawie należy znaleźć rozwiązanie – podsumowuje Grzegorz Fecko.

Fot. ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook