Nowy Sącz: pozwólmy parkować w pobliżu kościołów bez ryzyka mandatu – prosi radny Fecko

Nowy Sącz: pozwólmy parkować w pobliżu kościołów bez ryzyka mandatu – prosi radny Fecko

Radny Grzegorz Fecko podczas ostatniej rady miasta znów poruszył temat parkowania w niedziele i święta w pobliżu kościołów w Nowym Sączu. Zaapelował, aby władze miasta zniosły zakaz parkowania w te dni przy Kościele Kolejowym oraz przy Bazylice św. Małgorzaty. 

– Rozmowy na temat braku parkingów prowadzone były już w zeszłej kadencji. Znów sypią się dziesiątki mandatów na ulicy Piotra Skargi i okolicznych dla ludzi, którzy uczestniczą w nabożeństwach – zwraca uwagę Grzegorz Fecko.

-Nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy służb mundurowych, zdaję sobie sprawę, że obywatele składają skargi, do których mają prawo, robią zdjęcia i wysyłają policjantom, którzy zmuszeni są wystawiać mandaty – dodaje Fecko i proponuje, by odcinek ulicy Piotra Skargi do synagogi, udostępnić na parking w niedziele i święta.

-Uważam, że w te dni nie ma korków, nie byłoby zatem problemu z tym parkingiem. Trzeba się nad tym zastanowić. Mieszkańcy naszego regionu przyjeżdżają do miasta nie tylko do galerii, ale także do świątyń. Powinno się więc traktować ich pozytywnie, jako gości – zauważa radny, który już kiedyś apelował o zniesienie zakazu parkowania przy ulicy Berka Joselewicza w Nowym Sączu oraz pobliskich ulicach.

Poruszaliśmy ten temat w artykule: 

 Nowy Sącz: radny Fecko przekonuje do parkingu na ul. Berka Joselewicza 

Niestety jego wniosek nie spotkał się z przychylną decyzją władz miasta. Czy tak samo będzie i tym razem?

-Zdaję sobie sprawę, że rozwiązanie, które proponuję, jest trudne i nie mam pretensji do Policji. W tej sprawie należy znaleźć rozwiązanie – podsumowuje Grzegorz Fecko.

Fot. ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.