Sądecki dzielnicowy z osiedla Wojska Polskiego – Maciej Kuźma w krajowej czołówce!

34 dzielnicowych z całej Polski rywalizowało w jubileuszowym X Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbył się w Szkole Policji w Katowicach. Reprezentowali wszystkie komendy wojewódzkie policji i komendę stołeczną. Sądeczanin ssp. Maciej Kuźma w klasyfikacji generalnej indywidualnej zajął III miejsce, zaś w klasyfikacji generalnej – drużynowej dzielnicowi z Nowego Sącza i Tarnowa uplasowali się na IV pozycji, ustępując miejsca na podium zaledwie jednym punktem.

wsb3

Udział w turnieju jest testem, który dzielnicowi zdali z wynikiem bardzo dobrym – mówi asp. dr Iwona Grzebyk –Dulak. – W tegorocznej edycji policjanci stoczyli zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach,  a  poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko.

Dzielnicowych z garnizonu małopolskiego reprezentowali asp. Maciej Kuźma z KMP w Nowym Sączu oraz mł. asp. Łukasz Proszowski z KMP w Tarnowie.

Konkurencje obejmowały symulację podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową, pierwszą pomoc przedmedyczną, symulację przyjęcia interesanta, strzelanie oraz test wiedzy policyjnej.

Asp. Maciej Kuźma opiekuje się osiedlem Wojska Polskiego.

fot. Szkoła Policji Katowice

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]