Nowy Sącz. Pożar w sklepie Merkury Market. Trwa akcja gaśnicza

Nowy Sącz. Pożar w sklepie Merkury Market. Trwa akcja gaśnicza

Nowy Sącz, pożar Merkury Market

Około godziny 13.00 wybuchł pożar w markecie budowlanym Merkury Market w Nowym Sączu przy ul. Wiśniowieckiego 129. Na miejsce udało się około dziesięciu zastępów straży pożarnej.

Dym wydobywa się z ostatniego piętra budynku, na którym znajdują się meble, jednak do pożaru doszło na dole – prawdopodobnie u zegarmistrza. W tej chwili trwa akcja gaśnicza. Na razie nie wiadomo, co wywołało pożar.

– Pożar rozprzestrzenił się na dole, na powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Dym przedostał się do góry klatką schodową. W akcji bierze udział 40 strażaków, od nas wyjechało dziewięć zastępów. Sytuacja w tej chwili jest opanowana. Trwa oddymianie pomieszczeń – przekazał w rozmowie z naszą redakcją rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu bryg. Marian Marszałek.

Jak poinformował nas mł. asp. Bartosz Izdebski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, na popołudnie zaplanowano czynności procesowe  w tej sprawie.

– Przyjedzie biegły z zakresu pożarnictwa i będziemy prowadzić dochodzenie w tej sprawie. Na obecną chwilę przyczyna zadymienia nie jest ustalona – dodaje mł. asp. Bartosz Izdebski.

Aktualizacja —>TUTAJ. 

Fot. Beata Ziemba/
Film: Iwona Niezabitowska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama