Nowy Sącz. Obraz po pożarze w Merkury Market

Nowy Sącz. Obraz po pożarze w Merkury Market

pożar, Nowy Sącz, Merkury Market

Jak już informowaliśmy, dzisiaj około godziny 13.00 wybuchł pożar w galerii handlowej Markury Market, znajdującej się przy ulicy Jeremiego Wiśniowieckiego w Nowym Sączu. Czarny dym wydobywał się z górnych okien budynku, jednak ogień rozprzestrzenił się na dole – na stoisku zegarmistrza.

Na miejscu obecny był dozorca obiektu. Przy gaszeniu pożaru i oddymianiu pomieszczeń pracowało około 40 strażaków z: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mystków, OSP Nowy Sącz Biegonice oraz OSP Nawojowa. Przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego strażacy siłowo otworzyli rozsuwane drzwi wejściowe i weszli do środka z jedną linią gaśniczą. Okazało się, że ogień objął stanowisko handlowe z zegarkami oraz drobnym sprzętem elektronicznym, które znajdowało się na parterze.

,,Podano jeden prąd wody na palące się przedmioty. Wyniesiono na zewnątrz spalone, nadpalone lub uszkodzone przedmioty, a następnie je dogaszono. Później rozstawiono drabinę mechaniczną w celu sprawdzenia dachu budynku pod kątem zagrożenia pożarowego. Zagrożenia nie stwierdzono. Następnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej pomieszczenia handlowe oraz schłodzono ściany i sufit” – czytamy w raporcie funkcjonariuszy PSP.

Strażacy otworzyli wszystkie możliwe okna na górnym poziomie w celu oddymienia i przewietrzenia obiektu oraz sprawdzili górną powierzchnię handlową pod kątem obecności tlenku węgla. Działania trwały niespełna godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Sprawą zajmuje się Policja, o czym informowaliśmy —>TUTAJ.

Fot. PSP Nowy Sącz/ Beata Ziemba/ OSP Nowy Sącz-Biegonice

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama