Nowy Sącz. Policjanci będą bliżej Was. Wiemy, gdzie i kiedy ruszy budowa nowego komisariatu

Nowy Sącz. Policjanci będą bliżej Was. Wiemy, gdzie i kiedy ruszy budowa nowego komisariatu

Nowy komisariat policji ma się pojawić na mapie Nowego Sącza. Budynek powstanie przy ulicy Tarnowskiej na działce, którą policji przekazało miasto. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, nowy komisariat będzie gotowy za trzy lata.

Mają być bliżej mieszkańców, a ich obecność w samym sercu miasta ułatwi kontakt z mundurowymi. Nieopodal centrum Nowego Sącza już wkrótce powstanie nowy, całodobowy komisariat policji. Dziś prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel poinformował o podpisaniu umowy, pomiędzy miastem a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie. Umowa dotyczy przekazania działki pod budowę komisariatu.

Podpisaliśmy akt notarialny, w którym miasto Nowy Sącz przekazało działkę o powierzchni 0,40 ha dla Skarbu Państwa, na potrzeby inwestycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która przeznacza ten teren pod budowę komisariatu przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Działka na której ma stanąć nowy komisariat znajduje się w okolicach Szkoły Podstawowej nr 6. Jej wartość szacuje się na ponad 2 miliony złotych. Miasto zobowiązało się też pokryć koszty wykonania projektu inwestycji. Prawdopodobnie wyniosą one około 300 tysięcy złotych.

Myślę że jest to bardzo dobra inwestycja. Cieszę się, ze miasto i policja mają spójne podejście do tematu bezpieczeństwa na terenie Nowego Sącza i całego regionu – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Po wyprowadzce policji na ulicę Grottgera mieliśmy takie poczucie, że policjanci oddalili się od centrum Nowego Sącza, od dużych osiedli mieszkaniowych. Nowy komisariat ma przywrócić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje prezydent.

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Komisariat ma zabezpieczać północne dzielnice Nowego Sącza, a także część gminy Chełmiec. Budynek będzie miał cztery kondygnacje łącznie z parkingiem podziemnym. Jego powierzchnia użytkowa to 1800-2500 m2 . Na komisariacie będzie pracowało ponad stu mundurowych, a także pracownicy cywilni. Zostaną oni przeniesieni z KMP w Nowym Sączu. Być może pojawia się też dodatkowe etaty.

W planach mamy utworzenie w Nowym Sączu zamiejscowej kompanii oddziałów prewencji – mówi Rafał Leśniak, zastępca komendanta głównego KWP w Krakowie. – Sądecczyzna to teren chętnie odwiedzany przez turystów i potrzeba zagwarantowania bezpieczeństwa jest niezbędna. Jeżeli zatem decyzja o utworzeniu kompanii zostanie podjęta- to wówczas wygenerujemy sto dodatkowych etatów, bo właśnie tyle wynosi kompania – dodaje Leśniak.

Zgodnie z umową, komisariat przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu ma powstać w ciągu ośmiu lat. Jest jednak spora szansa, że ten czas znacznie się skróci.

Jestem przekonany, że budowę rozpoczniemy w tym roku, a najpóźniej w przyszłym i w ciągu trzech lat komisariat powinien powstać – mówi Rafał Leśniak.

Koszt inwestycji to około 26 milionów złotych. Dodatkowe 300 tysięcy wart jest projekt budowy za który zapłaci miasto, a który ma być zlecony do realizacji jeszcze w tym roku. Pieniądze na samą budowę mają pochodzić z budżetu Komendy Głównej Policji i MSWiA.

fot. UM Nowy Sącz

Czytaj też:

Nowy Sącz. To zmniejszy korki? Zmiana organizacji ruchu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.