Nowy Sącz. PiS stracił kolejnego radnego. W radzie miasta powstał nowy klub

Nowy Sącz. PiS stracił kolejnego radnego. W radzie miasta powstał nowy klub

Andrzej Pancerz, klub Sojusz dla Nowego Sącza

W nowosądeckim samorządzie powstał nowy klub: ,,Sojusz dla Nowego Sącza”. Został powołany przez dwóch radnych niezrzeszonych: Macieja Rogóża i Krzysztofa Głuca oraz Andrzeja Pancerza, który złożył rezygnację z klubu PiS-WNS. Przewodniczącym został Maciej Rogóż.

Do obecnej chwili z klubu PiS-WNS odeszło lub zostało wykluczonych kolejno pięciu radnych: Grzegorz Ledziński, Dawid Dumana, Krzysztof Głuc, Maciej Rogóż i Andrzej Pancerz. Zarówno Ledziński, jak i Dumana dołączyli do klubu Koalicji Nowosądeckiej, z którego wywodzi się obecny prezydent miasta. W sierpniu ubiegłego roku, kiedy sejmowa koalicja ,,Zjednoczonej Prawicy” rozpadła się, Głuc, który zasiada w wojewódzkim zarządzie Porozumienia Jarosława Gowina, opuścił klub ,,PiS-Wybieram Nowy Sącz” w radzie miasta. Od tego momentu był radnym niezrzeszonym.

– Czując się bardzo związany z nurtem polityki reprezentowanym przez Jarosława Gowina, stwierdziłem, że nie będę już czekał z tą decyzją. Nie oznacza ona zawarcia koalicji z panem prezydentem Nowego Sącza i z klubem radnych wspierających go. Po prostu będę radnym, który będzie starał się w sposób mądry i wyważony służyć miastu z myślą o jego rozwoju – zadeklarował wówczas Głuc. Całość oświadczenia: Krzysztof Głuc o prezydium bez przedstawicieli opozycji: to był błąd.

Początkiem bieżącego roku członkiem klubu PiS-WNS przestał być także Maciej Rogóż. Decyzję w tej sprawie podjęli jego koledzy klubowi. Informację o wykluczeniu otrzymał najpierw w formie wiadomości SMS, a później mailem.

– Przez te trzy miesiące zawieszenia nikt się ze mną nie skontaktował. Wielka szkoda, że szczerze nie porozmawialiśmy. Ja nie chciałem odchodzić z Klubu Prawo i Sprawiedliwość – Wybieram Nowy Sącz. Jako radny mam prawo mieć swoje zdanie w wielu kwestiach i przez te trzy lata, będąc w klubie, wyrażałem takie zdanie. Nie jestem jednak w stanie w nieskończoność głosować w pewnych kwestiach w sposób, na jaki nie pozwala mi moje sumienie – mówił wówczas radny Rogóż. Informowaliśmy o tym w artykule: Maciej Rogóż. Zawieszony SMS-em, odwołany mailem.

PiS stracił kolejnego radnego

Teraz Andrzej Pancerz zrezygnował z członkostwa w klubie PiS-WNS i dołączył do ,,Sojuszu dla Nowego Sącza”.

– Pan radny Andrzej Pancerz złożył rezygnację z klubu PiS-WNS dzisiaj, przed powołaniem naszego klubu – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Maciej Rogóż.

Jak zaznacza Rogóż, nowy, niezależny klub będzie popierał dobre projekty bez względu na to, kto będzie je proponował. – Będziemy neutralni w podejmowaniu decyzji. Jedynym wyznacznikiem będzie dobro mieszkańców Nowego Sącza – zaznacza radny.

– Nie chcemy uczestniczyć w politycznych sporach i irracjonalnych przepychankach. Chcemy, aby powróciła normalność podczas posiedzeń sesji Rady Miasta. Nowy Sącz zasługuje na spokój i szybki rozwój, a jego mieszkańcy – na szacunek – dodaje Maciej Rogóż.

Teraz w nowosądeckiej Radzie Miasta pracować będą cztery kluby: ,,Koalicji Nowosądeckiej” (6 radnych), ,,Koalicji Obywatelskiej” (5 radnych), ,,PiS-Wybieram Nowy Sącz” (9) oraz ,,Sojusz dla Nowego Sącza” (3).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.