Nowy Sącz. Radna Krystyna Witkowska odchodzi z KO do PiS. Poszło o spalarnię [AUDIO]

Nowy Sącz. Radna Krystyna Witkowska odchodzi z KO do PiS. Poszło o spalarnię [AUDIO]

Prawo i Sprawiedliwość, spalarnia śmieci, Iwona Mularczyk, Krystyna Witkowska, Ilona Orzeł

Krystyna Witkowska zmienia front. Porzuca klub Koalicji Obywatelskiej i wystartuje w wyborach pod szyldem PiS. Powód wyjaśniła dziś podczas konferencji prasowej, na której trzy radne Prawa i Sprawiedliwości przedstawiły swoje stanowisko dotyczące budowy spalarni odpadów w Nowym Sączu. Nawiązały do oświadczenia, jakie wystosowała w tej sprawie firma Newag. (Oświadczenie to przeczytasz w tekście: Spalarni w Nowym Sączu nie będzie. Sąd zablokował inwestycję).

– Są ze mną dzisiaj pani radna Ilona Orzeł i pani radna Krystyna Witkowska. Spotkaliśmy się w ważnej sprawie, którą w ostatnim czasie żyło nasze miasto. Jest to temat budowy spalarni śmieci – wyjaśniała Iwona Mularczyk, kandydatka na prezydenta miasta Nowego Sącza. 

Jako pierwsza zaczęła przedstawiać swoje argumenty Krystyna Witkowska:

 – Szanowni mieszkańcy. Często zadajecie mi pytanie, dlaczego jest taka nagła zmiana i ja kandyduję z innego komitetu. Przede wszystkim mojej zgody w temacie budowy spalarni na terenie Newagu  po prostu nie będzie – stwierdziła radna, która przed wyborami dołączyła do list PiS. Jak dodała Ilona Orzeł – temat inwestycji Newagu na pewno powróci, a ogłoszony „koniec” projektu jest tylko trickiem zastosowanym na potrzeby wyborów.

Państwo pamiętają sesje rady miasta, podczas których mówiliśmy, że nie zgodzimy się na wybudowanie spalarni w Nowym Sączu. Ja zdania nie zmienię, bo miasto Nowy Sącz nie może być miejscem, gdzie będzie wybudowana spalarnia śmieci – dodała Iwona Mularczyk.

8 marca Newag wydał oświadczenie, w którym napisano: „Projekt (..) został definitywnie zakończony. Spółka nigdy nie podjęła wiążącej decyzji w sprawie budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, a sam projekt nie wyszedł poza wstępny etap analiz uwzględniających kryteria środowiskowe, formalno-prawne, finansowe i społeczne”.

Całość konferencji do odsłuchania na poniższym nagraniu:

fot.  DTS24

Czytaj także: Iwona Mularczyk: „Na terenie miasta jest ponad 860 banerów Ludomira Handzla”

Reklama