Nowy Sącz. Pijana kobieta urodziła dziecko, które miało ponad promil alkoholu we krwi

Nowy Sącz. Pijana kobieta urodziła dziecko, które miało ponad promil alkoholu we krwi

W Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym ,,Medikor” w Nowym Sączu urodziło się dziecko, które miało ponad promil alkoholu we krwi. Jego matka przyszła na porodówkę pijana. O sprawie została natychmiast powiadomiona policja.

Do szokującego porodu doszło 10 marca. Wówczas dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze szpitali w Nowym Sączu kobieta pod wpływem alkoholu urodziła dziecko.

,,Obecnie w tej sprawie w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzone jest postępowanie z art. 160 §1kk. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie udzielamy więcej informacji w tej sprawie. Pozdrawiam kom. Justyna Basiaga” – poinformowała naszą redakcję komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Chodzi o zarzut dotyczący narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Matce grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Co więcej, jeżeli sprawca ma obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

– Materiał wykazał, że we krwi narodzonego dziecka stwierdzono zawartość alkoholu na poziomie powyżej promila, dziecko przebywa w szpitalu – powiedział „Gazecie Krakowskiej” prokurator rejonowa Sylwia Lenart- Cabała.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

,,Każda kobieta w ciąży musi wiedzieć, że łożysko nie chroni płodu przed alkoholem. Alkohol niszczy mózg i doprowadza do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym. Dlatego dzieci z FAS maja często zaburzenia neurologiczne, słabiej rosną, nie rozwijają się tak, jak ich zdrowi rówieśnicy, czasami mają małogłowie. Mają trudność z koncentracją, z przyswajaniem wiedzy. Często też mają afazję, także mają duży problem ze zrozumieniem tego, co się do nich mówi: – tłumaczyła we wrześniu, podczas Światowego Dnia FAS, Adrianna Szendo, psycholożka w Domu Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi”.

Czytaj także: Michał Trybus odwołany z funkcji prokuratora okręgowego w Nowym Sączu

Fot. pixabay.com
Źródło: własne/
Gazeta Krakowska
tvn24.pl

 

Reklama