Nowy Sącz. Okradł sklep, a ekspedientkę skrępował taśmą [nagranie z zatrzymania]

Napadł na sklep i udało mu się uciec. Nie spodziewał się jednak, że kilka dni później trafi w ręce policji. 30-letniemu sądeczaninowi grozi surowa kara.

Do zdarzenia doszło w piątek (22 października) około godziny 22:20 w jednym ze sklepów w Nowym Sączu. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o ,,Żabkę” przy ulicy Lwowskiej. Sprawca wszedł do środka i groził ekspedientce rozbitą butelką. Zażądał pieniędzy oraz spakowania do toreb wszystkich papierosów. Kiedy otrzymał to, czego chciał, skrępował kobietę taśmą samoprzylepną i uciekł. Pracownicy sklepu udało się oswobodzić i zawiadomić policję.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili rysopis sprawcy i ruszyli na jego poszukiwania. Policjanci w mundurach i w ,,cywilu” sprawdzali okoliczne ulice i podwórka, jednak wtedy bez efektu.

– Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego przez kryminalnych tożsamość napastnika została szybko ustalona, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Doszło do niego w poniedziałek 25 października br. w autobusie komunikacji miejskiej. Mężczyzna nie spodziewał się funkcjonariuszy i był bardzo zaskoczony ich widokiem – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

30-latek trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Jak się okazało, mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. 27 października w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a dzień później Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

– Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności, ale wymiar kary może być w tym przypadku o połowę wyższy, ponieważ sprawca dopuścił się go w warunkach recydywy – zaznacza Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Poniżej nagranie oraz zdjęcia z zatrzymania mężczyzny.

film, fot.: KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Uwaga! Znów będą zamknięte trzy drogi powiatowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.