Nowy Sącz: ogłoszono przetarg na budowę stadionu Sandecji

Wczoraj (7 października) ogłoszono przetarg na budowę stadionu Sandecji. Przedsiębiorstwa mogą zgłaszać swoje oferty do połowy listopada. Firma, która zostanie wyłoniona, zaprojektuje i zbuduje nowy stadion wraz z towarzyszącym mu zapleczem. Będzie miała na to 18 miesięcy czasu. Kosztorys inwestycji opiewa ma kwotę ponad 50 mln zł.

WSB2020

Miasto chce, by przyszły stadion miał nawadnianą trawiastą nawierzchnię o wymiarach 68 na 105 m. Łączna jego powierzchnia wynosić ma 17 tys. m kwadratowych. Stadion ma mieć co najmniej 8 tys. zadaszonych miejsc siedzących. 500 miejsc zarezerwowanych będzie jako miejsca "VIP".

Według projektu, na środku stadionu będzie obszar przeznaczony na szatnię dla piłkarzy i trenerów. Znajdą się tam również pomieszczenia medyczne i miejsce do przeprowadzania wywiadów z zawodnikami. Oprócz tego, przewidziano salę na konferencje prasowe z minimum 50 miejscami siedzącymi.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powstanie również restauracja (blisko strefy dla biznesmenów) a także bar. W pobliżu stadionu ma powstać ok. 240 miejsc parkingowych oraz plac postojowy dla wozów transmisyjnych mediów. Obok stadionu będzie miejsce na boisko przeznaczone do treningów.

- Przysłowiową łopatę pod budowę będziemy chcieli wbić w listopadzie - zdradza zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: przetarg na budowę stadionu dla Sandecji w najbliższych dniach!

 Miasto weźmie 50 milionów kredytu na budowę stadionu dla Sandecji 

Fot. Projekt.

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.