Najtańsze OC w Nowym Sączu. Niestety będzie drożeć…

Najtańsze OC w Nowym Sączu. Niestety będzie drożeć…

W tym roku kierowcy za OC zapłacili o 20,1% więcej niż w ubiegłym. Mimo, iż w Nowym Sączu stawki były najniższe w kraju, to nie ma się z czego cieszyć… Średnio jest to kwota rzędu 681 złotych.

Od 1 lipca do 30 września (III kwartał), za ubezpieczenie komunikacyjne średnio trzeba było zapłacić  813 zł. W Nowym Sączu było ponad 16% taniej.

Ubezpieczenie samochodu OC (odpowiedzialność cywilna) jest obowiązkowe dla każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu. Podwyżki sprawiają, że niektórzy unikają opłat, co grozi nie tylko karą finansową nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ale przede wszystkim sprawi, że gdy spowodujemy wypadek, zapłacimy z własnej kieszeni.

Drastyczne podwyżki zaczęliśmy zauważać początkiem 2016 roku. Niestety będą się zwiększać nadal. Ubezpieczyciele stopniowo podnoszą kwoty, by ,,przyzwyczaić” płatników do rosnących cen.

Jak informuje Joanna Pikuła- manager ds. komunikacji, największe podwyżki w III kwartale dotknęły mieszkańców Kielc (26,1%) i Rzeszowa (26,1%). W okresie lipiec-wrzesień płacili średnio 757 zł, a rok wcześniej 599 zł. W Rzeszowie obowiązkowe OC kosztowało średnio 730 zł, a rok wcześniej 579 zł. Jednak pomimo największych podwyżek w Kielcach i Rzeszowie, średnie ceny w tych miastach były najniższe.

Fot. pixabay


Reklama