Łososina Dolna: trwa *wałkowanie* Sądeczanki. Wójt przekonuje do budowy tunelu pod Justem

Łososina Dolna: trwa *wałkowanie* Sądeczanki. Wójt przekonuje do budowy tunelu pod Justem

29 i 30 października odbyły się spotkania z mieszkańcami gminy Łososina Dolna dotyczące przebiegu drogi Nowy Sącz – Brzesko zwanej „Sądeczanką”. Wójt Stanisław Golonka przekonuje do budowy tunelu pod Justem.

Wójt przedstawił mieszkańcom swoją propozycję przebiegu drogi. Wyjaśniał, że trwające procedury związane z opracowaniem studium korytarzowego mają służyć poszukiwaniom optymalnego przebiegu trasy i cały czas istnieje możliwość korekt.

Pierwsze spotkanie informacyjne związane ze studium korytarzowym odbyło się w gminie Łososina w kwietniu. Przedstawiono wówczas propozycje pięciu wariantów przebiegu „Sądeczanki” .

Po tym spotkaniu 253 osoby wypełniły i przesłały do autorów opracowania ankietę z oceną propozycji planistów. Swoje stanowisko przedstawił również wójt Stanisław Golonka. Treść pisma można przeczytać tutaj.

Jednym z ważniejszych postulatów Stanisława Golonki jest powrót do koncepcji drążenia tunelu pod górą Just.

Po konsultacjach społecznych Firma CH2M przygotowała dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dwa warianty przebiegu drogi DK75, które 13 lipca zaprezentowano na spotkaniu Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) z przedstawicielami samorządów.

W efekcie lipcowych rozmów autorzy studium korytarzowego zaproponowali szereg zmian, między innymi przekrój 2×2 na całej długości trasy i budowę tunelu pod Justem.

Grupa mieszkańców Bilska i Łososiny protestuje jednak przeciwko takiemu rozwiązaniu.

O innych zastrzeżeniach jakie zgłaszają samorządowcy i mieszkańcy gmin przez które będzie wytyczona droga przeczytasz TUTAJ.

Ostatnie konsultacje w sprawie drogi odbyły się 29 i 30 października. Odcinek w kolorze białym na poniższej mapie jest najbardziej aktualną propozycją przebiegu „Sądeczanki”.

 

fot. ilustracyjne: pixabay

Reklama