Grzegorz przegonił sądeckiego *smoga*. Na chwilę. Powietrze znów jest tragiczne!

Orkan Grzegorz, który przeszedł nad Sądecczyzną spowodował wiele zniszczeń, ale pozostawił też jeden pozytywny ślad: znad naszego miasta i regionu zniknął smog. Niestety tylko na chwilę... O godzinie 23.00, 31 października stan powietrza znów tragiczny. Zawartość pyłu w powietrzu pięciokrotnie przekracza dopuszczalne normy.

Renault2

Wczoraj na mapie pokazującej zanieczyszczenie powietrza w naszym regionie dominował kolor zielony, czyli wskaźnik bardzo niskiego poziomu zanieczyszczeń. Orkan po prostu "przewietrzył" naszą kotlinę.

Niestety, stan ten nie utrzymał się długo. Z godziny na godzinę jest coraz gorzej, zwłaszcza, że niska temperatura zmusza mieszkańców do palenia w piecach.

 

Dzięki urządzeniom pomiarowym zamontowanym na terenie Nowego Sącza i pobliskich miejscowości, każdy może sam śledzić na mapie zmiany, jakie zachodzą w powietrzu, którym oddychamy.

Stan powietrza 31.X o godz.. 20.00

 

Stan powietrza 31. X o godz. 23.00

 

 

źródło: mapa Airly


GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.