Stary Sącz/gmina Łącko: Chcieli ukryć narkotyki, policjanci nie dali im żadnych szans

Stary Sącz/gmina Łącko: Chcieli ukryć narkotyki, policjanci nie dali im żadnych szans

Gdzie schować marihuanę tak, aby nie znaleźli jej policjanci? Okazuje się, że nie ma wystarczająco dobrego schowka. Bielizna, samochód, a nawet własne mieszkanie nie gwarantują, że policjanci nie znajdą ukrytych narkotyków. 

Kilka dni temu, uwagę policyjnych wywiadowców z sądeckiej policji zwrócił samochód marki Audi, zaparkowany w rejonie „szlabanu” na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Przy pojeździe stało 4 mężczyzn, którzy na widok policjantów wyraźnie się zdenerwowali.

Jak się później okazało, powodem takiej reakcji był fakt, że 3 z nich miało przy sobie marihuanę.

– 2 chowało ją przed policjantami w bieliźnie. Narkotyki znajdowały się też w pojeździe, zamknięte w szklanym słoiku schowanym w tyle samochodu.

Funkcjonariusze ustalili również, że wszystkie posiadane przez mężczyzn narkotyki pochodzą z prywatnej uprawy. Na terenie gminy Łącko, w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych, policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy zabezpieczyli 6 krzewów konopi indyjskich o wysokości od 40 do 60 centymetrów.

Jeszcze tego samego dnia, ich 18-letni właściciel usłyszał zarzut uprawy konopi oraz zarzut posiadania narkotyków. Kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzut uprawy i przetwarzania środków odurzających, a trzeci uczestnik tej interwencji zarzut posiadania narkotyków.

Za popełnione przestępstwa młodym mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Miejska Policji Nowy Sącz, pixabay.com

 

 

 

 

 

Reklama