Nowy Sącz: Norwegowie pomogli wyposażyć szpital i przebadać sądeczan

W nowosądeckim szpitalu zakończył się trzyletni okres darmowych badań wykrywających nowotwory. Do szpitala trafił też nowoczesny sprzęt. Wszystko to dzięki tzw. Funduszom Norweskim. Lecznica zdobyła z tego źródła 12 mln zł. Na oddział onkologii trafił m.in. cyfrowy rentgen i mammograf. Mówimy też o endoskopii – kolonoskopach, gastroskopach. Mamy też urządzenie rentgenowskie, które umożliwia wykonywanie specjalistycznych badań dwunastnicy i dróg żółciowych. Oprócz tego bardzo wysokiej klasy USG i drobne rzeczy pojawiły się na wyposażeniu chirurgii i ginekologii onkologicznej – wymienia dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

W szpitalu odbywały się także dni otwarte, podczas których można było bezpłatnie się przebadać. Wykonano ok. 2 tys. badań.

Wykonaliśmy między innymi 500 badań gastroskopowych i 600 badań kolonoskopowych – mówi dr Wojciech Milanowski, chirurg, kierownik pracowni endoskopowej.

 

Fot. Ilustracyjne – Nowy Sącz. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.