Nowy Sącz. Nastolatkowie napadli na przechodnia, pobili go i okradli

Nowy Sącz. Nastolatkowie napadli na przechodnia, pobili go i okradli

policja

Nastolatkowie pobili i okradli 41-latka. Do zdarzenia doszło 19 października około godziny 22:40 na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Starszemu sprawcy grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Młodszym zajmie się sąd rodzinny. 

19 i 15-latek zaczepili 41-latka i zażądali od niego pieniędzy, a gdy odmówił, zaczęli go kopać i uderzać, po czym ukradli mu m.in. portfel z dokumentami i gotówką, telefon komórkowy, srebrny pierścionek i powerbank. Łącznie straty pokrzywdzonego wniosły około 3 tysiące złotych.

– Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce natychmiast zostali skierowani sądeccy policjanci. W toku prowadzonych czynności ustalono, że podejrzewanym o ten czyn jest 19-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego oraz 15-letni sądeczanin. Następnego dnia, dzięki podjętym przez policjantów działaniom, obaj zostali zatrzymani – relacjonuje Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

19-latek został zatrzymany niedaleko dworca autobusowego w Nowym Sączu, a młodszy sprawca – w miejscu zamieszkania. Pełnoletni złodziej trafił do policyjnego aresztu, a następnie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Tam usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży i ukrycia dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby. Grozi mu za to 15 lat więzienia.

– Z kolei o konsekwencjach dla 15-latka, który popełnił czyn karalny, zdecyduje teraz sąd, a zgromadzone materiały w najbliższym czasie zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu – dodaje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Prezydent Handzel skomentował słowa posła Mularczyka. Trzy rozwiązania w kwestii Blackbird

Fot. arch. KMP Nowy Sącz