Nowy Sącz: nad ranem na stacji paliw wybuchł pożar

Nowy Sącz: nad ranem na stacji paliw wybuchł pożar

Dziś o 4.41 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały na ulicę Prażmowskiego. Na stacji paliw zaczął palić się podwieszany sufit.

Zanim strażacy dotarli na miejsce, pracownicy usiłowali ugasić ogień za pomocą gaśnic proszkowych, jednak bezskutecznie. Opuścili więc mocno zadymiony budynek, dopływ prądu do stacji został odłączony, a dystrybutory paliw zablokowane.

Funkcjonariusze PSP zabezpieczyli i oświetlili teren, a następnie weszli do budynku z kamerą termowizyjną, by zlokalizować pożar. Jak wyjaśniają, w środku nie było ,,widocznego, otwartego ognia”. Strażacy sprawdzili także dach budynku od zewnątrz. Jak się okazało, ogień znajdował się w dwóch miejscach.

– Ugaszono pożar za pomocą jednego prądu wody i usunięto palące się kasetony oraz tlącą się wełnę mineralną. Ustawiono przed wejściem na stację wentylator oddymiający w celu zmniejszenia zadymienia wewnątrz budynku – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Na zakończenie trwających ponad godzinę działań strażacy sprawdzili za pomocą czujnika wielogazowego pomieszczenia stacji. Jak informują, wskazania były w normie.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.