Nowy Sącz na podium podczas tegorocznej Rywalizacji Rowerowych Stolic Polski [ZDJĘCIA]

Podczas tegorocznych Rywalizacji Rowerowych Stolic Polski Nowy Sącz zajął dziewiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji i pierwsze w kategorii miasto 65 – 100 tysięcy mieszkańców. To ogromna zasługa każdego rowerzysty, który pokonywał kilometry dla swojego miasta.  Na podium indywidualnym w Nowym Sączu ponownie stanął Paweł Cygan.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest ogólnopolskim projektem zainicjowanym i organizowanym przez miasto Bydgoszcz. Głównym celem jest rowerowa rywalizacja. Kilometry przejechane przez rowerzystów z konkretnej miejscowości, liczone są za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej.

W nowosądeckim ratuszu odbyła się gala, która podsumowywała tegoroczną, piątą już, rowerową rywalizację. Nowy Sącz w ogólnej klasyfikacji uplasował się na 9 miejscu z 62 miast uczestniczących w zmaganiach. W kategorii miasto 65 – 100 tysięcy mieszkańców  zajął pierwsze miejsce!

,,W tym roku kręciłem dla grupy HośNaRower. Przed rokiem zwerbował mnie do niej bardzo pozytywny człowiek, pełen pasji Mariusz Popiela. Grupa w Nowym Sączu zajęła drugie miejsce. Chwała wszystkim, którzy włożyli w to serce, by grupa znalazła się na podium. Indywidualnie udało mi się obronić zdobyte przed rokiem pierwsze miejsce w Nowym Sączu. Wykręciłem tym razem 5258 km. Dziękuję moim najbliższym za wsparcie i wyrozumiałość” – pisze na facebooku HośNaRower Paweł Cygan.

Gratulacje należą się nie tylko Pawłowi Cyganowi. Jednym z najaktywniejszych kolarzy był Krzysztof Szary. Imponujące kilometry dla miasta zdobywali również: Mariusz Leśniak, Łukasz Kafel, Anna Leśniak, Robert Gębka Robert Kurzawa, Jerzy Jeż, Paweł Deja, Maciek Morański i Piotr Tischner.