Nowy Sącz. Na Al. Piłsudskiego powstaną dwa ronda

Nowy Sącz. Na Al. Piłsudskiego powstaną dwa ronda

Al. Piłsudskiego

Na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu powstaną dwa ronda. Prawdopodobnie kierowcy będą mogli z nich korzystać już w tym roku.

– Po pewnej przerwie wracamy na Aleje Piłsudskiego. Chcemy dokonać następnej modernizacji tej ulicy. Powstaną dwa nowoczesne ronda – poinformował prezydent Ludomir Handzel.

Rondo turbinowe wybudowane zostanie na skrzyżowaniu z ul. Kamienną i z ul. Prusa. Natomiast klasyczne rondo planowane jest na skrzyżowaniu z ul. Nawojowską.

To dwa miejsca, z których zawsze było bardzo trudno wyjechać na ul. Piłsudskiego. Myślę, że to usprawni ruch, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców – zaznaczał prezydent.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Oprócz budowy rond, wyremontowana zostanie nawierzchnia asfaltowa, chodniki oraz ścieżka rowerowa.

– Jest to gruntowna przebudowa z zachowaniem pełnej ciągłości ruchu. Będzie ciężko, ale damy radę – mówił Adam Konicki dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

fot. Prezydent Ludomir Handzel – Facebook

Czytaj też: Ptaszkowa. Dobiega końca remont drogi powiatowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.