Ptaszkowa. Dobiega końca remont drogi powiatowej

Ptaszkowa. Dobiega końca remont drogi powiatowej

Ptaszkowa droga powiatowa

Droga powiatowa w Ptaszkowej wraz z nowym chodnikiem i oświetleniem jest już niemal gotowa. Przebudowa trwa od ubiegłego roku. Obecnie prowadzone są ostatnie prace przy nawierzchni.

Przypomnijmy, że w związku z prowadzonymi robotami odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 jest dziś zamknięty dla ruchu. Więcej TUTAJ.

Przebudowa obejmuje odcinek długości 0,81 km. Droga zyska nową nawierzchnię i została poszerzona. Powstały chodniki i oświetlenie. Ponadto przebudowane zostało skrzyżowanie przed zabytkowym kościołem w Ptaszkowej.

Inwestycja pochłonie ponad trzy miliony złotych. Przebudowa dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2021 – 2022 oraz przez gminę Grybów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznaje, że zdaje sobie sprawę, że przebudowa była dość uciążliwa dla okolicznych mieszkańców oraz osób korzystających z tej trasy.

– Jednak efekty prac już są widoczne. W poprzednich latach powstał tutaj nowy wiadukt kolejowy zastępując wąski przejazd pod torami. Po zakończeniu obecnej inwestycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szeroką drogę z chodnikami i oświetleniem. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych – zaznacza starosta Kwiatkowski.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.