Nowy Sącz. Mężczyzna groził, że podpali budynek i zabije jego zarządcę

Kajdanki położone na kodeksie karnym

Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie, który awanturował się w centrum Nowego Sącza. 39-latek groził, że podpali jeden z budynków i zabije jego zarządcę.

Do zdarzenia doszło w zeszłą środę (18 sierpnia). Około godziny 15:20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dostał zgłoszenie o mężczyźnie awanturującym się w jednym z budynków w centrum miasta. Groził on, że zniszczy i podpali budynek i pozbawi życia jego zarządcę.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którym udało się szybko opanować niebezpieczną sytuację i zatrzymać agresora. Mężczyzna został przewieziony do sądeckiej komendy. Po tym, jak spędził noc w policyjnej celi, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Tak więc 39-letni sądeczanin co najmniej dwa najbliższe miesiące spędzi za kratkami – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

39-latkowi grozi teraz kara do 3 lat więzienia. Gdyby nie fakt, że ma już na koncie wyrok za podobne przestępstwa, jego kara mogłaby być mniejsza o rok.

fot. ilustr. i źródło: KMP Nowy Sącz


Czytaj też:

Chciała sprzedać meble, straciła parę tysięcy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.