Nowy Sącz. Mariusz Wach w walce wieczoru. Do ringu wejdzie Dawid Dumana [AUDIO]

Nowy Sącz. Mariusz Wach w walce wieczoru. Do ringu wejdzie Dawid Dumana [AUDIO]

Dziś w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa przed galą Marpanel Boxing Night. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych bokserów w Polsce – Mariusz Wach – zmierzy się w walce wieczoru z Michałem Bołozem. Do ringu wkracza również radny Nowego Sącza – Dawid Dumana. Wydarzenie odbędzie się 13 października w hali MOSiR Nowy Sącz.

– Czeka nas nie lada wydarzenie. Na sądeckim ringu zawita człowiek, który w Polsce – nie boje się użyć takiego określenia – jest najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem w wadze super ciężkiej. Mamy też naprawdę wielkiego zawodnika Tomka Adamka, natomiast on zdobywał największe laury w niższych wagach – mówi Jerzy Galara z klub Golden Team Nowy Sącz.

Mariusz Wach (37-10, 20 KO) zmierzy się z sądeczaninem Michałem Bołozem (5-5-2, 5 KO). Początek gali zaplanowano na godzinę 19:00. Popularny „Viking” nie ukrywa, że zna Michała Bołoza, sparował z nim i jest przekonany, że sądecki wojownik zrobi wszystko, aby wygrać.

– Bardzo się cieszę, że pierwszy raz zawalczę w Nowym Sączu. Michała bardzo dobrze znam, pomagał mi w wielu moich walkach. Jest solidnym zawodnikiem. Wiem, że przygotuje się do tego pojedynku w stu dwudziestu procentach. Na pewno będzie mnie chciał pokonać, ja jego również. Myślę, że damy kibicom fajne widowisko – mówi Mariusz Wach.

Michał Bołoz przyznaje wprost, że będzie to jego najważniejsza walka w karierze. – Znamy się bardzo dobrze, przyjaźnimy, ale nie będzie sentymentów. Wiadomo, że Mariusz będzie chciał wygrać ten pojedynek, ale tak samo ja będę chciał wygrać. To będzie dla mnie najważniejszy pojedynek w karierze. Do sportu podchodzę bardzo poważnie. Kto przyjdzie na galę 13 października, ten zobaczy dobry boks na wysokim poziomie – dodaje Michał Bołoz.

Mariusz Wach zadebiutował w zawodowym boksie 29 kwietnia 2005 roku. Ma w swoim dorobku pojedynki z najlepszymi zawodnikami świata: Dillianem Whytem, Alekdandrem Powietkinem czy Wołodymyrem Kliczko. Ciekawostką jest fakt, że do ringu wejdzie radny Nowego Sącza – Dawid Dumana. Podczas dzisiejszej konferencji usłyszeliśmy, że jego walka będzie miała charakter charytatywny. Co jeszcze warto wiedzieć na temat gali Marpanel Boxing Night Nowy Sącz? Poniżej pełen zapis konferencji (zapis około 20 minut) oraz zdjęcia.

Czytaj także: Kończy się czas. Choroba zaatakowała mięśnie przełyku Wikusi. ,,Błagamy Was o pomoc”

Fot: Adrian Maraś