Nowy Sącz: magistrat w Galerii Trzy Korony

Dziś (poniedziałek, 8 maja) w Galerii Trzy Korony przy ul. Lwowskiej 80 w Nowym Sączu uruchomiono Punkt Informacyjno – Kasowy Urzędu Miasta Nowego Sącza. Placówka mieści się na poziomie -2, tuż obok stoiska Poczty Polskiej. Czynna będzie od poniedziałku do piątku, od godz. 8 do 20 oraz a w soboty od 10 do 18.

Punkt nie tylko przyjmować będzie podania, wnioski i pisma od interesantów, ale i udzielać szczegółowych informacji, jak załatwić daną sprawę czy też wypełnić podanie. Będzie można pobrać właściwe druki, a pracownicy urzędu pomogą w ich wypełnieniu. Placówka będzie również funkcjonować jako punkt kasowy, w którym będzie można wnieść opłaty m.in. z tytułu należnych podatków czy opłat lokalnych. Przyjmowane są wnioski dotyczące między innymi Nowosądeckiej Karty Rodziny i Karty Seniora, a także udzielenia ulg podatkowych.  Można składać także wnioski dotyczące zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, o objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym, a także o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, zaświadczeń o stanie cywilnym, a nawet przyznawania odznaczeń za wieloletnie pożycie małżeńskie.

– Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, by przez 6 dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych mogli załatwiać swoje sprawy urzędowe. Będzie to ułatwienie dla wielu mieszkańców, którzy nie mają czasu w ciągu dnia, aby zgłosić się do odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta – mówi prezydent Ryszard Nowak.

– Chcemy, aby z czasem mieszkańcy mogli coraz więcej spraw załatwiać właśnie tutaj. W wielu innych miastach takie punkty funkcjonują i cieszą się powodzeniem. Galeria jest dzisiaj miejscem, w którym wielu sądeczan bywa i wydaje się, że jeśli mieszkańcy będą wiedzieli, że taki punkt funkcjonuje to będą z niego często korzystać – dodał prezydent. W najbliższym czasie w placówce będzie pełnił dyżur Miejski Rzecznik Praw Konsumentów, a także będzie można także doładować elektroniczne bilety MPK.

 

Fot. UM NS.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.