Nowy Sącz ma najpiękniejsze bannery wyborcze. Mieszkańcy dostaną więcej czasu na decyzję

Nowy Sącz ma najpiękniejsze bannery wyborcze. Mieszkańcy dostaną więcej czasu na decyzję

bannery

Nowy Sącz jest jedynym miastem w Polsce, w którym wybory odbędą się tydzień później. Państwowa Komisja Wyborcza uznała petycję mieszkańców za zasadną a Prezes Rady Ministrów wyraził zgodę na zmianę terminu. – Chcemy przeniesienia wyborów, bo nadal analizujemy poszczególnych kandydatów po rozwieszonych na mieście bannerach. Propozycje są dobre, ale jest ich tak wiele, że przydałby się nam dodatkowy tydzień – czytamy w uzasadnieniu.

– Po przeanalizowaniu sytuacji w Nowym Sączu podjąłem decyzję, że wyrażam zgodę na zmianę terminu. Mieszkańcy muszą dostać tydzień czasu więcej. Przysłali mi kurierem po jednym bannerze każdego kandydata i zapytali: „na kogo by pan zagłosował”? Przejrzałem bannery, są świetne. Nie da się podjąć tak trudnej decyzji tak szybko, dlatego Nowy Sącz dostanie tydzień czasu więcej – mówi prezes Rady Ministrów.

Mieszkańcy spisali się na medal. Dzięki ich walecznej postawie będziemy mogli dłużej cieszyć oko pięknymi bannerami, które w Nowym Sączu spełniają także rolę ozdobną w ramach akcji „kolorowe miasto”. Dwa dni temu rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs. Nowy Sącz wygrał bezapelacyjnie.

– Sztuka ma różne oblicza. Nowy Sącz został najpiękniej pokolorowany bannerami, dzięki czemu optymizm mieszkańców wzrósł kilkukrotnie. Wybór był oczywisty – informują przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej.

AKTUALIZACJA (1 kwietnia): Powyższa publikacja powstała na potrzeby dnia żartu (1 kwietnia). Wybory odbędą się zgodnie z planem, za tydzień – 7 kwietnia.

Fot. Dawid Kulig

Reklama