Nowy Sącz. Ludzie czytają ich książkę i dzieją się cuda

Nowy Sącz. Ludzie czytają ich książkę i dzieją się cuda

Czerwiccy

Rok temu (19 czerwca 2020) ukazała się książka „Nie jesteś skazany” wydawnictwa RTCK autorstwa Grzegorza i Renaty Czerwickich. To powieść „nie z tego świata”, która pokazuje niezwykłą przemianę współautora. Grzegorz 12 lat spędził w więzieniu. Pierwsze wyjście zakończył na śmietniku, ćpając i pijąc, drugie – było już wyjściem na prostą.

Ta książka to gotowy scenariusz na film, niemniej to, co wydarzyło się w rok od jej pojawienia się na rynku, to materiał na niekończący się serial, który wciąga mocniej niż narkotyk. I o tym opowiadają w programie GLG Czerwiccy, którzy są laureatami 6. miejsca tegorocznej edycji rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej.

Bestseller

Nagroda trafia do nich również za drugą książkę, autorstwa już samej Renaty – „Z braku rodzi się lepsze” (RTCK). To jedyna autobiografia-wywiad ze znanym rekolekcjonistą śp. ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Kilka dni temu ukazało się kolekcjonerskie wydanie, zawierające m.in. audiobook tego bestselleru, gdzie w rolę Renaty Czerwickiej wciela się Małgorzata Kożuchowska, a słowa ks. Piotra odtwarza Dariusz Odija. O równie niezwykłej historii związanej z powstaniem tego wydania dowiecie się, oglądając tę rozmowę:

Oglądaj również inne odcinki programu Genialni Lokalni Globalni, w którym prezentujemy znanych Sądeczan działających na szeroko rozumianym polu kultury: