Jak wybrać odpowiedni smartwatch? Nowości od Huawei

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się urządzenia mobilne. Ich posiadanie znacznie ułatwia funkcjonowanie. Największą zaletą technologicznych gadżetów, jest fakt, iż pozwalają one na utrzymywanie stałego dostępu do Internetu, łatwe i szybkie kontaktowanie się z innymi, a także zwyczajnie usprawniają codzienne życie. Najpowszechniej używanymi urządzeniami są oczywiście smartfony i tablety, a ostatnimi czasy coraz większą popularność odnotowują smartwatche, czyli inteligentne zegarki.

Jakie funkcje w smartwatchu są najważniejsze?

Wybór odpowiedniego smartwatcha często jest mocno problematyczny. Przed zakupem warto zastanowić się, do czego ma on służyć. Inteligentny zegarek może być pomocny dla osób aktywnych fizycznie, a także dla tych, którzy potrzebują stałego i szybkiego dostępu do powiadomień otrzymywanych z telefonu. Na co bowiem zwrócić uwagę przy zakupie smatwatcha? Nowoczesne smartwatche posiadają wiele funkcji. Niektóre z nich, takie jak np. barometr, GPS, kompas, czy wysokościomierz doskonale sprawdzą się w zegarkach na rękach osób lubiących podróżować. Opcje, takie jak obliczanie ilości spalonych kalorii, czy kroków to idealne rozwiązanie dla aktywnych fizycznie. Smartwatch z pulsometrem lub funkcją monitorowania snu to dobry wybór dla osób, które chcą kontrolować swoje funkcje życiowe. Warto sprawdzić, czy zegarek, który planuje się zakupić, współpracuje z posiadanym smartfonem. To pozwoli na odpowiednie odczytywanie mierzonych przez smartwatch danych i prawidłowe wysyłanie powiadomień.

Huawei – azjatycki potentat technologiczny

Huawei to firma założona przez Rena Zhengfei’a, działająca nieprzerwanie od 1987 roku. Ten azjatycki potentat technologiczny wyróżnia się ciągłym rozwojem i penetracją rynku. To jeden z największych na świecie producentów urządzeń telekomunikacyjnych i elektryki użytkowej. Huawei jest również znaczącym w skali światowej producentem sprzętu oraz rozwiązań informatycznych. Warto zaznaczyć, iż pomimo wielkości przedsiębiorstwa, firma dba o zrównoważony rozwoju i troszczy się o ochronę środowiska, co jest bardzo istotną kwestią w czasach, w których aktualnie żyjemy. Przykładami takich działań jest stosowanie opakowań, które można oddać do recyklingu oraz wyeliminowanie niebezpiecznych substancji z urządzeń marki Huawei, aby skutecznie chronić środowisko.

Jaką serię Huawei wybrać?

Smartwatche Huawei od lat cieszą się sporą popularnością. Przed zakupem warto sprawdzić, w jakich wersjach występują i czym się między sobą wyróżniają. Różnorodność inteligentnych zegarków tej firmy sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wyróżniają się one eleganckim wyglądem, długością pracy na baterii, a także jakością wykonania. Poniżej przedstawiono i opisano serię smartwatchy marki Huawei.

Uniwersalny smartwatch Huawei Watch GT 2

Kolekcja Huawei Watch GT 2 pojawiła się na rynku w 2019 roku i jest to druga generacja azjatyckiego producenta. Nowa propozycja miała zapewnić użytkownikowi jeszcze większą ilość możliwości przy zachowaniu stałej, wysokiej jakości wykonania. Huawei Watch GT 2 zostały wyposażone w ekran zaawansowanej technologii AMOLED. Producent zadbał o szeroką gamę kolorystyczną zegarków, po to, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Smartwatche tej serii posiadają bogaty wachlarz funkcji, m.in. są to kalendarz, możliwość obsługi połączeń i powiadomienia, sterowanie muzyką, stoper, dostęp do książki kontaktów. Bateria w Watch GT 2 wytrzymuje od 7 do 14 dni.

Huawei Watch Fit dla fanów sportu

Seria Huawei Watch Fit przeznaczona jest w szczególności dla osób, które są aktywne fizycznie. Głównymi cechami wyróżniającymi smartwatche tej serii to duży ekran o rozdzielczości 1,64’’, który automatycznie dostosowuje jasność do warunków otoczenia. Producent zaopatrzył zegarki z tej serii w funkcję Always-On 3, która umożliwia stałe wyświetlanie wybranych informacji. Dodatkowo użytkownik ma możliwość spersonalizowania motywu wyświetlanego na ekranie. Istnieje możliwość ustawienia dowolnego zdjęcia ze swojego smartfona na ekranie smartwatcha. Zegarki z serii Watch Fit ważą zaledwie 21 g. Najciekawszą z funkcji jest podręczny asystent treningowy, który umożliwia wykonanie 44 różnego rodzaju ćwiczeń. Zegarki z tej serii są wodoodporne, idealne do uprawiania każdego rodzaju sportu.

Nowość – Huawei 3

Główne zmiany, w jakie zaopatrzoną serię Huawei 3 jest zaimplementowanie systemu o nazwie Harmony OS. Dla użytkownika najważniejszymi innowacjami jest m.in. obracany przycisk znajdujący się na boku zegarka, który ma za zadanie ułatwienie poruszania się po interfejsie zegarka. Dana funkcja swoje zastosowanie może znaleźć np. podczas deszczu, ale nie tylko. Nowa opcja o nazwie eSIM umożliwi przeprowadzanie rozmów telefonicznych bez smartfona oraz streamowanie muzyki wprost ze smartwatcha. Inne ciekawe, nowe funkcje to możliwość wykonywania notatek o charakterze głosowym, a także skorzystanie z rejestrującego mowę i mówiącego translatora oraz pomiar temperatury skóry i poziomu cukru we krwi.

Smartwatch – dlaczego warto?

Inteligentne zegarki w ostatnich latach zyskały mocno na swojej popularności. Co na to wpływa? Głownie fakt, iż ułatwiają one codzienne funkcjonowanie, pozwalają na stały i szybki dostęp do powiadomień z telefonu, a także idealnie sprawdzają się podczas wykonywania aktywności fizycznych. Na rynku istnieje szeroki wybór inteligentnych zegarków, co sprawia, że każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie. Warto przejrzeć ofertę smartwatchy firmy Huawei, która jest szeroka i dostosowana dla każdego.

Artykuł sponsorowany

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.