Nowy Sącz: Lokator gotował kolację, teraz będzie musiał remontować kuchnię

Wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na ulicy Romanowskiego w Nowym Sączu wybuchł pożar. Na szczęście mieszkańcom udało się opanować sytuację jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej.

wsb3

Ogień pojawił się około 20:40 na parterze kamienicy wielorodzinnej. Jak się okazało, zapaliła się potrawa w garnku, gotowana na kuchence gazowej. Płomienie szybko przeniosły się na ściany, a następnie na sufit kuchni.

W mieszkaniu przebywał jeden lokator. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców kamienicy, ogień udało się ugasić za pomocą gaśnicy proszkowej, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

W sąsiednich mieszkaniach na parterze oraz w tych na pierwszym piętrze przebywało łącznie 17 osób. Wszyscy niezwłocznie opuścili wnętrze budynku i przebywali przed kamienicą lub na balkonach. Nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Kiedy druhowie z JRG1 w Nowym Sączu przybyli na miejsce, mieszkanie i klatka schodowa były silnie zadymione. Strażacy zabezpieczyli teren, sprawdzili zagrożenia kamerą termowizyjną i usunęli dym z pomieszczeń.

Konieczne było też wyrzucenie spalonych i nadpalonych elementów na zewnątrz i schłodzenie ich wodą oraz rozebranie części podwieszanego sufitu w kuchni.

Strażacy wynieśli również butlę z gazem propan-butan, którym była zasilana kuchenka i przy użyciu miernika wielogazowego sprawdzili mieszkania, klatkę schodową oraz piwnicę budynku.

Działania prowadzone przez cztery zastępy Straży Pożarnej trwały ponad godzinę.

fot. PSP Nowy Sącz

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.