Nowy Sącz: Lokator gotował kolację, teraz będzie musiał remontować kuchnię

Nowy Sącz: Lokator gotował kolację, teraz będzie musiał remontować kuchnię

Wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na ulicy Romanowskiego w Nowym Sączu wybuchł pożar. Na szczęście mieszkańcom udało się opanować sytuację jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej.

Ogień pojawił się około 20:40 na parterze kamienicy wielorodzinnej. Jak się okazało, zapaliła się potrawa w garnku, gotowana na kuchence gazowej. Płomienie szybko przeniosły się na ściany, a następnie na sufit kuchni.

W mieszkaniu przebywał jeden lokator. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców kamienicy, ogień udało się ugasić za pomocą gaśnicy proszkowej, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

W sąsiednich mieszkaniach na parterze oraz w tych na pierwszym piętrze przebywało łącznie 17 osób. Wszyscy niezwłocznie opuścili wnętrze budynku i przebywali przed kamienicą lub na balkonach. Nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Kiedy druhowie z JRG1 w Nowym Sączu przybyli na miejsce, mieszkanie i klatka schodowa były silnie zadymione. Strażacy zabezpieczyli teren, sprawdzili zagrożenia kamerą termowizyjną i usunęli dym z pomieszczeń.

Konieczne było też wyrzucenie spalonych i nadpalonych elementów na zewnątrz i schłodzenie ich wodą oraz rozebranie części podwieszanego sufitu w kuchni.

Strażacy wynieśli również butlę z gazem propan-butan, którym była zasilana kuchenka i przy użyciu miernika wielogazowego sprawdzili mieszkania, klatkę schodową oraz piwnicę budynku.

Działania prowadzone przez cztery zastępy Straży Pożarnej trwały ponad godzinę.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama