Nowy Sącz: Krzysztof i Dawid chcą ocalić od zapomnienia wyjątkową nauczycielkę

Krzysztof Piekarski i Dawid Storch, uczniowie Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Nowym Sączu, zasadzili na jednym ze skwerów przy ul. Szkolnej drzewko pamięci Józefy Stefaniszyn, zasłużonej nauczycielki ich szkoły.

Uczniowie umieścili przy drzewku tablicę pamiątkową, na której widnieje napis:

Drzewo pamięci Józefy Stefaniszyn (1911- 1998), żarliwej patriotki, zasłużonej nauczycielki, harcerki i sportsmenki, wychowawczyni i przyjaciela młodzieży sądeckiej, członkini ruchu oporu podczas okupacji niemieckiej, więźniarki obozu Ravensbruck.

Społeczność uczniowska Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Nowym Sączu, 7.04.2017 r.

Przed posadzeniem drzewka młodzież przygotowała i zakopała kapsułę czasu, w której znalazły się karteczki napisane przez uczniów. Gimnazjaliści napisali na nich za co podziwiają bohaterkę.

Pomysłodawcy projektu spotkali się też z byłymi uczniami Józefy Stefaniszyn, którzy wspominali swoją nauczycielkę z rozrzewnieniem, ale też humorem.

Gimnazjaliści mają nadzieję, że niczym drzewo, które mocno wrośnie korzeniami w ziemię, tak pamięć o Józefie Stefaniszyn będzie trwała wśród mieszkańców Nowego Sącza.

Krzysztof Piekarski i Dawid Storch, uczniowie klasy 2d ubiegają się o zdobycie mandatów poselskich na
tegoroczną sesję Sejmu i Młodzieży.

Źródło i fot.: Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.