Nowy Sącz: koniec z postojem wokół ratusza. Parking zlikwidowany

rynek Nowy Sącz

Zwykle zapełniona samochodami płyta sądeckiego rynku od kilku dni świeci pustkami. Parking, który się tam znajdował został zlikwidowany. Na miejsce postojowe w samym sercu miasta liczyć mogą tylko niepełnosprawni, dla których wydzielono i oznaczono specjalne miejsca oraz kierowcy pojazdów elektrycznych. Likwidacja parkingu związana jest również z rozpoczęciem prac archeologicznych przy odkrywaniu podziemi dawnego ratusza z XV wieku. 

O opinię w tym temacie prezydent pytał mieszkańców pod koniec listopada ubiegłego roku. W ankiecie łącznie wzięło udział około 2 400 internautów. 1 600 sądeczan opowiedziało się “za” likwidacją parkingu. Około 800 osób było za tym, aby parking pozostał, ale był droższy.

Wszyscy, którzy chcą pozostawiać swój samochód w pobliżu ratusza mogą skorzystać z płatnego parkingu “pod Panoramą” lub z miejsc parkingowych wokół rynku.

Miejsce postojowe w ścisłym centrum Nowego Sącza (strefa “A”) kosztuje obecnie 3 zł za pierwszą godzinę, 3,60 zł za drugą i 4,30 zł za trzecią. Po tym czasie wraca stawka 3 zł za godzinę. Posiadacze Karty Nowosądeczanina przez 90 minut parkują za darmo a po upływie tego czasu płacą 2 zł za pierwszą godzinę, 2,40 zł za drugą i 2,80 zł za trzecią. Po tym czasie wraca stawka 2 zł za godzinę.

 

Czytaj też:

Kobieta o stalowym kręgosłupie. Miłość leczy każde złamanie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.