Jedyna taka okazja! Kurs malarstwa za darmo i bez wychodzenia z domu. Mgr Mors ujawni sekrety swojego warsztatu

Jedyna taka okazja! Kurs malarstwa za darmo i bez wychodzenia z domu. Mgr Mors ujawni sekrety swojego warsztatu

Uwiecznili jednego z ostatnich żyjących Żołnierzy Niezłomnych Sądecczyzny pracując w tandemie: Mariusz Brodowski i Arkadiusz Andrejkow. Wykonany przez nich portret kapitana Stefana Kuliga * od niedawna można oglądać w niezwykłej, plenerowej galerii, w którą zamieniła się ulica Wąska w Nowym Sączu. Procesowi powstawania tego obrazu mogła przyglądać się cała Polska – Mgr Mors postanowił bowiem podzielić się tajnikami swojego warsztatu ze wszystkimi, którym marzy się pójść w jego ślady. Kto przegapił tę szczególną lekcję – będzie miał okazję uczestniczyć w kolejnych. W sobotę, 22 sierpnia o godz. 10 rozpoczyna się cykl warsztatów malarstwa online, organizowanych przez artystę. Live z zajęć odbędzie się na jego stronie na facebooku.

Warsztaty prowadzone przez Mgr Morsa potrwają trzy miesiące. Szczegółowy grafik zajęć znajdziecie tutaj. Każdy uczestnik będzie miał okazję poznać kulisy pracy artysty oraz spróbować swoich sił wykonując własną pracę podczas kursu. Nawet po zakończonych zajęciach, uczestnicy będą mogli konsultować swoje dzieła z prowadzącym.

Kurs jest bezpłatny. Nie trzeba wysyłać zgłoszeń. Wystarczy się zalogować na facebooka. Warsztaty będą realizowane w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”.

Autorski projekt  pod hasłem „Cała Polska maluje” dedykuję wszystkim zainteresowanym malarstwem, street artem, graffiti. Na czym polega każde spotkanie?
To proste: wspólnie malujemy, ale każdy u siebie. Podczas transmisji na żywo można zadawać pytania oraz podpatrywać jak tworzymy. Wszyscy malujemy z tego samego projektu. Jest to o tyle fajne, że później możemy zobaczyć jak inni wykonali obraz, jak się różnimy i co ewentualnie możemy poprawić w naszym malarstwie. Technika wykonania obrazu jest dowolna. Ja będę malował akrylami, ale można pracować na tablecie graficznym, farbami olejnymi, kredkami, ołówkiem… W trakcie malowania postaram się przybliżyć sposób w jaki ja tworzę, będę również odpowiadał na Wasze pytania – wyjaśnia Mariusz Brodowski.

Zanim zasiądziesz przed ekranem aby wziąć udział w warsztatach przygotuj:
– kubek z wodą
– pędzle ( małe, średnie, duże, okrągłe, płaskie jakie lubisz)
– farby akrylowe lub olejne (ewentualnie ołówki, pastele…)
– podobrazie (dowolne: płótno, karton, papier, dykta hdf )
– jeśli to możliwe oglądaj na komputerze lub telewizorze
– jeśli chcesz przenieść proporcje z projektu na obraz za pomocą kratki to narysuj kratkę wcześniej

Jak wyglądają lekcje z Mariuszem Brodowskim? Można sprawdzić na poniższym filmie:

https://www.facebook.com/mgrmors/videos/328532021622375/

 

* Kpt. Stefan Kulig (żołnierz ZWZ, AK i PPAN) urodził się  20 kwietnia w 1926 roku w Obłazach Ryterskich. Przed wojną należał do Związku Harcerstwa Polskiego. Podczas drugiej wojny światowej działał pod pseudonimem „Góral” (Gorol) jako kolporter prasy konspiracyjnej i tzw. mały kurier. Aresztowany przez gestapo, na przełomie 1942 i 1943 r. więziony i torturowany w Nowym Sączu. Więzień obozów Auschwitz i Sachsenhausen. Dwukrotnie aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa. Jak zeznał: “Bity byłem do utraty przytomności, gdy się przewracałem to mnie kopali. Bili mnie też po piętach kijami […]. Stopy miałem tak spuchnięte, że nie dałem rady ubrać butów”.
W 1948 r. przystąpił do Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej; przysięgę złożył w obecności kapelana oddziału ks. Władysława Gurgacza SJ i Stanisława Szajny.
Aresztowany po raz drugi przez UB, przebywał 5 lat w Ośrodku Pracy Więźniów w Strzelcach Opolskich, gdzie pracował w kamieniołomach.

fot. fb.com/MgrMors

 

Reklama