Nowy Sącz: jutro krótkofalowa niedziela!

Już jutro (w niedzielę, 23 kwietnia 2017) pod nowosądeckim zamkiem, obok kwietnego zegara będzie można obejrzeć niecodzienne widowisko.  Jeśli dopisze pogoda, w samo południe wystartuje w niebo balon wyposażony w nadajnik telemetryczny. Nawet gdy zniknie z oczu, na dole będzie można odsłuchiwać na jakiej jest wysokości… Ciekawostkę zaprezentują miłośnicy krótkofalówek i CB -radia zrzeszeni w Radioklubie.

Już o godzinie 10. pojawią się pod zamkiem z masztami i antenami. Mają nadzieję, że  podczas niedzielnej imprezy plenerowej uda im się zjednać dla tej wyjątkowej pasji grono przyszłych krótkofalowców.

Będą opowiadać o tym, że CB Radio przydaje się nie tylko w samochodzie,  udowodnią, że Alfabet Morse’a nadal warto znać, wytłumaczą jak radio może  uratować ludzi z opresji. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację kryzysową z brakiem sieci, brakiem zasięgu telefonii komórkowej, z awarią prądu. Krótkofalowiec i jego stacja nadawcza mogą ocalić wówczas niejedno życie.

Może zdarzyć się, że zawiedzie internet, a mimo to organizatorzy niedzielnej imprezy będą mogli połączyć się z każdym miejscem na Ziemi. Bez sięgania po telefon.

Masz ochotę zgłębić tę wiedzę, bynajmniej nie tajemną?

Dołącz do wyjątkowego wydarzenia na które zapraszają pasjonaci łączności radiowej TUTAJ

 

fot. Radioklub SP9RNS

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.