Nowy Sącz: jest szansa na miejskie centralne ogrzewanie dla Starej Kolonii

Mieszkańcy nowosądeckiej Starej Kolonii mają szansę podłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej. W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje podpięcie do swojej sieci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz szkoły przy ulicy Podhalańskiej. Zainteresowani miejskim centralnym ogrzewaniem właściciele prywatnych gospodarstw mają szansę otrzymać dofinansowanie.

Koszty samego przyłączenia to ok.  500 zł,  jednak należy uwzględnić też koszt węzła ciepłowniczego (między 6 a 8 tys. zł. – z możliwością dofinansowania z Urzędu Miasta Nowego Sącza).  Mieszkańcy Starej Kolonii zostali poinformowani o tym na spotkaniu zorganizowanym w w Zespole Szkól nr 2 im Sybiraków. Na zaproszenie zarządu osiedla Szujskiego w zebraniu uczestniczyli Prezes MPEC Piotr Polek oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Nowego Sącza Maciej Kruk .

Radny Mieczysław Kaczwiński zaproponował przeprowadzanie konsultacji indywidualnych pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, a mieszkańcami Starej Kolonii. Propozycja spodobała się i będzie realizowana.

Spotkania indywidualne z pracownikami MPEC można umawiać pod numerem telefonu 18 547 55 81 w. 107, 119.

fot.pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.