Nowy Sącz/Jazowsko. Trwa zbiórka rzeczy i produktów dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Nowy Sącz/Jazowsko. Trwa zbiórka rzeczy i produktów dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Syria, Turcja, Nowa Nadzieja, zbiórka

Trwa zbiórka darów dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Partia Nowa Nadzieja współorganizuje w Nowym Sączu, podobnie jak i w całym kraju, akcję pomocową dla poszkodowanych. Najpilniej potrzebne są namioty, a także materace, koce, śpiwory i wiele innych rzeczy. Pierwszy transport z Nowego Sącza wyruszy już 16 lutego.

Dary można przynosić w godzinach 10:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty między 11:00 a 15:00 do budynku przy ulicy Józefa Warszewicza 6 w Nowym Sączu. Zbiórka uruchomiona została także w Jazowsku (Jazowsko 121). Tam rzeczy można dostarczać między godziną 9:00, a 15:00 od poniedziałku do piątku.

Przypomnijmy, 6 lutego nad ranem mieszkańców południowo-wschodniej Turcji i północno-zachodniej Syrii ze snu wybudził przeraźliwy huk. Wszystko się trzęsło, ściany domów, szpitali i wielu innych instytucji pękały, zawalały się jeden po drugim. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 zrównało budynki z ziemią. Niespełna 12 godzin później kilkadziesiąt kilometrów dalej doszło do kolejnego trzęsienia ziemi o sile 7,7. W obu przypadkach zjawiskom towarzyszyło ponad sto wstrząsów wtórnych. Pod gruzami znaleziono już ponad 33 tysiące ciał, tragiczny bilans stale rośnie. Osoby, które przeżyły, pozostały bez niczego, bez dachu nad głową, ubrań… Partia Nowa Nadzieja i cała jej społeczność solidaryzują się  z Turcją i Syrią oraz wszystkimi osobami, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi, dlatego w całym kraju organizowane są zbiórki dla potrzebujących.

,,Jesteśmy w stałym kontakcie z ambasadą i na bieżąco będziemy informować co jest najbardziej potrzebne. We współpracy z członkami społeczności UAM, którzy wspierają zbiórkę darów dla poszkodowanych zorganizowaną przez Ambasadora Turcji w Polsce Cengiza K. Firata” – piszą w apelu przedstawiciele Nowej Nadziei. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3q4ps8YZG

Drodzy Rodacy, Przyjaciele z Polski,
Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc rzeczową oferowaną z zagranicy, w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, które miało miejsce 6 lutego br. w Kahramanmaraş-Pazarcık i objęło swoim zasięgiem bardzo rozległe tereny. W tym kontekście bardzo ważne jest, aby pomoc ta odpowiadała faktycznemu zapotrzebowaniu. Poniżej przedstawiamy listę potrzebnych artykułów, którą stale aktualizujemy w porozumieniu z właściwymi organami w Turcji. Artykuły przekazywane jako darowizny rzeczowe powinny być nieużywane i odpowiednie do warunków zimowych. Darczyńców prywatnych i instytucjonalnych prosimy o przekazywanie artykułów z poniższej listy. Postarajmy się wspólnie choć trochę złagodzić ból po tej katastrofie – apeluje Ambasador Turcji w Polsce Cengiz K. Firat.

Oto lista potrzebnych artykułów:

Artykuły spożywcze (konserwy):

– żywność dla dzieci, pieluchy dziecięce,

– środku czyszczące i artykuły higieniczne,

– artykuły higieniczne dla kobiet.

A także:

– namioty przystosowane do warunków zimowych,

– łóżka,

– materace (do namiotów),

– koce,

– śpiwory,

– gazowe ogrzewacze katalityczne, grzejniki,

– butle gazowe,

– termosy,

– latarki,

– power banki,

– agregaty,

– przenośne toalety.

Przedmioty wymienione powyżej należy dostarczyć do punktów zbiórek lub przekazać darowiznę na rachunek złotówkowy naszej Ambasady, aby móc niezwłocznie zakupić wymienione powyżej niezbędne artykuły:
Nazwa banku: SANTANDER BANK POLSKA
Nazwa konta: AMBASADA TURCJI
Nr konta: 41 1090 1883 0000 0001 5300 0647

Numery kontaktowe do organizatorów:
664157134
537138663

Czytaj także: Dramat na DK75. Dwie osoby nie żyją. Wielu rannych. Trwa akcja ratownicza

 

Fot. bryg. Grzegorz Borowiec, USAR Poland
Share on twitter
Share on facebook