Nowy Sącz. Jakub Kamiński prosto z Kataru przyjechał na spotkanie z młodymi sportowcami [ZDJĘCIA]

Nowy Sącz. Jakub Kamiński prosto z Kataru przyjechał na spotkanie z młodymi sportowcami [ZDJĘCIA]

Jakub Kamiński, Nowy Sącz, Reprezentacja Polski, Mistrzostwa Świata w Katarze 2022, KS Dunajec Nowy Sącz

W Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu trwa właśnie spotkanie z Jakubem Kamińskim, świeżo upieczonym reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Piłkarz spotkał się z młodymi zawodnikami KS Dunajec Nowy Sącz.

Jakub Kamiński ma na swoim koncie osiem występów w reprezentacji Polski, w tym cztery na Mistrzostwach Świata w Katarze. Do ,,samochodówki” przybyły tłumy dzieci, młodzieży, a także rodzice i trenerzy, by posłuchać młodego sportowca i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

Jakub Kamiński, Nowy Sącz, Reprezentacja Polski, Mistrzostwa Świata w Katarze 2022, KS Dunajec Nowy Sącz– Jestem naprawdę wzruszony, że przyszliście tutaj dzisiaj w sobotę, by spotkać się z dopiero 20-letnim chłopakiem, ale już reprezentantem Polski. Piłkarze, to też skromni ludzie, przykładem jest właśnie Jakub Kamiński, który zamiast odpoczywać w ciepłych krajach, przyjechał tutaj, żeby się z wami spotkać – mówił podczas spotkania organizator Tomasz Popiela.

Jakub Kamiński jest ambasadorem fundacji ,,Ja też mam marzenia”. Z jej prezesem Tomaszem Popielą poznali się dwa lata temu i ta znajomość do dzisiaj owocuje. Piłkarz został zaproszony na bal fundacji i postanowił, że spotka się z młodzieżą w Nowym Sączu. Jak sam przyznał, nie sądził, że w tak licznym gronie przyjdzie mu spędzić sobotę. Obiecał, że jeśli zabraknie ,,fan kart”, to dośle je Tomaszowi i zostaną rozdane wszystkim, którzy uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu. Sportowiec podzielił się ważnym przesłaniem.

– Bardzo mi miło, że tak w licznym gronie zostałem przywitany. Dla mnie to naprawdę dużo, że mogę tutaj z wami być. Nie jestem z dużej miejscowości, a udało mi się dojść do reprezentacji Polski. Wierzcie w swoje marzenia, pracujcie ciężko, liczę, że w przyszłości ktoś z was zagra ze mną w reprezentacji – zwrócił się do młodych sportowców Jakub Kamiński.

Czytaj także: Nowy Sącz. Jakub Kamiński przyjął przeprosiny za antydziennikarstwo i sam chciał przepraszać

Fot. Dawid Kulig 
Share on twitter
Share on facebook