Nowy Sącz i Muszyna będą współpracować

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jan Golba przedstawili dziś na konferencji prasowej plany dotyczące współpracy obu miast. Wśród zagadnień na których oparta zostanie ta współpraca znalazły się m.in: turystyka, komunikacja i transport, ochrona środowiska oraz poprawa jakości powietrza.

-Nie ukrywam, że chciałbym się zapatrzyć na pana dr Jana Golbę jako na nauczyciela pracy samorządowej. Jest mi szczególnie miło, że u nas gościł i mogliśmy podyskutować. Bardzo dziękuję za jego otwartość na współpracę i mam nadzieję, że już za rok będziemy mówić o pierwszych jej owocach - powiedział Ludomir Handzel. 

Podczas rozmów nie zabrakło miejsca na tematy związane z komunikacją zbiorową, szynobusem, ochroną środowiska w wymiarze krajowym i lokalnym, smogiem oraz sportem i kulturą.

- Nie wydaje mi się, abyśmy mogli rozwijać turystykę bez współpracy z ościennymi gminami. Kwestia komunikacji to rzecz najważniejsza. Turystyka będzie się rozwijać, jeśli Nowy Sącz, Muszyna i Krynica będą ze sobą skomunikowane. Myślimy o rozwoju transportu między miastami - dodał Jan Golba.

Okna i drzwi

4 comments

 1. KRYNICZANIN 31 Grudzień, 2018 at 17:19 Odpowiedz

  no to panie Handzel życzę powodzenia proszę się zapatrzeć na najdroższą cenę wody i ścieków w całym województwie małopolskim /1 m wody + 1 m ścieków 16zł + jakaś śmieszna opłata za abonament około 5 zł polecam jeszcze ogrody sensoryczne tak to jest jak do koryta dorwie się były komunista/ostatni naczelnik miasta i gminy w krynicy pamiętamy
  kryniczanie

 2. wolf 31 Grudzień, 2018 at 17:52 Odpowiedz

  czas najwyższy zrobić komunikację miedzy uzdrowiskami na profesjonalnym poziomie, proekologiczną i na zasadzie konkurencji.To co teraz jest to jakiś koszmar.Czekamy na szybkie zmiany.

 3. Szaweł 31 Grudzień, 2018 at 21:06 Odpowiedz

  Ciekawe kto będzie płacił za te szynobusy, bo Polregio i KM codziennie wykonują od 3 do 4 kursów na tej trasie. Frekwencje można sprawdzić na dworcu ….

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.