Nowy Sącz i Muszyna będą współpracować

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jan Golba przedstawili dziś na konferencji prasowej plany dotyczące współpracy obu miast. Wśród zagadnień na których oparta zostanie ta współpraca znalazły się m.in: turystyka, komunikacja i transport, ochrona środowiska oraz poprawa jakości powietrza.

wsb3

-Nie ukrywam, że chciałbym się zapatrzyć na pana dr Jana Golbę jako na nauczyciela pracy samorządowej. Jest mi szczególnie miło, że u nas gościł i mogliśmy podyskutować. Bardzo dziękuję za jego otwartość na współpracę i mam nadzieję, że już za rok będziemy mówić o pierwszych jej owocach - powiedział Ludomir Handzel. 

Podczas rozmów nie zabrakło miejsca na tematy związane z komunikacją zbiorową, szynobusem, ochroną środowiska w wymiarze krajowym i lokalnym, smogiem oraz sportem i kulturą.

- Nie wydaje mi się, abyśmy mogli rozwijać turystykę bez współpracy z ościennymi gminami. Kwestia komunikacji to rzecz najważniejsza. Turystyka będzie się rozwijać, jeśli Nowy Sącz, Muszyna i Krynica będą ze sobą skomunikowane. Myślimy o rozwoju transportu między miastami - dodał Jan Golba.

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.