Nowosądeczanie powitali Nowy Rok z prezydentem i z Urszulą [FILM]

Nowosądeczanie tłumnie przybyli na Rynek, by z radością i przy wspólnej zabawie wkroczyć w 2019 rok. Gwiazdą Nocy Sylwestrowej była Urszula, znana z takich przebojów jak: ,,Dmuchawce, latawce, wiatr”, ,,Malinowy król”, ,,Rysa na szkle”, ,,Konik na biegunach”, ,,Na sen”, ,,Dziś już wiem” i wielu innych. Piosenkarka w tym roku świętuje 35-lecie swojej działalności artystycznej. 

Zabawa rozpoczęła się o 22.30. Prowadził ją dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu – Janusz Michalik. Publiczność rozgrzewał zespół Ble-Ble, a po nim na scenę wkroczył Jan Stosur. Nowosądeczanie z niecierpliwością oczekiwali na Urszulę, która śpiewając swoje przeboje, przypomniała niejednej osobie czasy młodości.

Kilka minut przed północą na scenie pojawił się sam prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. To rzadki widok, gdyż poprzedni włodarz zwykle składał mieszkańcom życzenia przez swoich pracowników, a osobiście nie stawiał się w Sylwestra pod ratuszem. Obecnemu prezydentowi towarzyszył także proboszcz parafii św. Małgorzaty, ks. dr Jerzy Jurkiewicz. Zarówno ksiądz, jak i gospodarz miasta życzyli wszystkim wiele dobra w rozpoczynającym się Nowym Roku. Równo o północy odbył się pokaz sztucznych ogni, któremu towarzyszyła melodia tradycyjnego polskiego poloneza.

 

W ubiegłych latach (przed 2012 r.) na nowosądeckim Rynku w sylwestrową noc występowali: Blue Cafe, Łzy, Brathanki, Kasia Kowalska. W poprzednim roku, po czterech latach przerwy, ponownie powrócono do zapraszania znanych artystów. Gwiazdą wieczoru był wtedy Krzysztof Krawczyk, a na organizację imprezy miasto wydało około 150 tysięcy złotych. W tym roku planowany koszt waha się w granicach 180 tys.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Poniedziałek, 31 grudnia 2018

Urszula Beata Kasprzak to polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów. Urodziła się w 1960 roku w Lublinie. Karierę rozpoczęła w wieku siedemnastu lat. Pięć lat później nawiązała współpracę z Budką Suflera. W zespole poznała gitarzystę Stanisława Zybowskiego, który stał się kompozytorem ,,Rysy na szkle”, a później mężem artystki. Wyjechali na cztery lata do USA, a po powrocie do Polski Urszula nagrała swoja przełomową, hardrocową płytę ,,Biała droga”, którą sprzedano w 800 tys. egzemplarzy. Piosenkarka ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych:

  • Urszula (1983)
  • Malinowy król (1984)
  • Urszula 3 (1987)
  • Czwarty raz (1988)
  • Urszula & Jumbo (1992)
  • Biała droga (1996)
  • Supernova (1998)
  • Udar (2001)
  • Dziś już wiem (2010)
  • Eony snu (2013)

Wszystkim naszym Czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia. Aby spełniły się Wasze marzenia i plany oraz by rozpoczynający się, 2019 rok był lepszy od poprzedniego. Wszystkiego co dobre i piękne!

Fot. Um Nowy Sącz/ KNB/NS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.