Nowy Sącz: dwutygodniowa misja Świętego Mikołaja zakończona

Przez dwa tygodnie Mikołaj wraz z pomocnikami z grupy ,,My Kochamy Nowy Sącz”, odwiedzał dzieci i spełniał ich marzenia. Mimo, iż tych najważniejszych, o zdrowiu, czy kochającej rodzinie nie mógł spełnić, to jednak sprawiał, że przez chwilę na buziach dzieci pojawiał się uśmiech.

wsb3

W swoim worku z prezentami miał maskotki, słodycze, artykuły szkolne, plecaki, odzież oraz… łóżko. Były nawet wózki dziecięce dla najbardziej potrzebujących rodzin.

-Tego roku grupa My Kochamy Nowy Sącz odwiedziła m.in. Sądecki Szpital i Dom Dziecka. Przekazaliśmy wiele zabawek dzieciom objętym opieką przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Prócz stacjonarnych punktów obdarowaliśmy dzieci – podopiecznych Fundacji ,,Będzie Dobrze” – mówi Maciej Rogóż ze Stowarzyszenia Beskidzka Inicjatywa Społeczna.

Nie udałoby się uszczęśliwić tak wielu dzieci, gdyby nie ludzie dobrego serca, którzy przez miesiąc przynosili dary i wspierali akcję. Wydawać by się mogło, że maskotka, czy plecak to nic takiego. Inaczej spostrzega się sprawę przez pryzmat osoby, która z różnych względów o nowym tornistrze, czy pluszaku może na co dzień pomarzyć.

– Chcielibyśmy ogromnie podziękować wszystkim organizacjom, szkołom, wolontariuszom oraz ludziom, którzy włączyli się w pomoc, a było ich mnóstwo m.in. Sądecki PWSZ, Zespół Szkół nr.3 w Nowym Sączu, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa, internat międzyszkolny, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, Galeria pod 5.– dodała Anna Pych z Fundacji Będzie Dobrze.

Patronem medialnym akcji ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”  był Dobry Tygodnik Sądecki.

Fot. Kamil Polakiewicz

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]