Nowy Sącz: prokuratura kończy postępowanie w sprawie śmierci mężczyzny przy ul. Wyspiańskiego

W połowie października w pustostanie przy ul. Wyspiańskiego znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny. Prokuratorskie postępowanie w tej sprawie zbliża się do finału.

PROTEUSSMARZ

- 15 października wszczęto postępowanie z art. 151 k.k. w sprawie domniemanego doprowadzenia poprzez namowę lub udzielenie pomocy w dniu 14.10.2017r. w Nowym Sączu, przy ul. Wyspiańskiego, do targnięcia się na własne życie przez pokrzywdzonego- informuje nas prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Prokuratura przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchała świadków mających informacje w tej sprawie oraz powołała biegłych. Zebrany dotychczas materiał dowodowy nie daje podstaw do twierdzenia, by do śmierci 35- latka przyczyniły się osoby trzecie.

- Obecnie organy prowadzące postępowanie oczekują na kompleksowe opinie powołanych w sprawie biegłych - dodaje prokurator rejonowy.

Zakończenie postępowania planowane jest na początek przyszłego roku.

Fot. ilustracyjne pixabay

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.