Nowy Sącz, Cieniawa. W nocy strażacy walczyli z ogniem

W sobotnią noc (9 października) strażacy z Sądecczyzny dwukrotnie walczyli z ogniem. O godzinie 2:02 zostali zadysponowani do pożaru w wiacie śmietnikowej w Nowym Sączu. O 3:30 ruszyli natomiast do gaszenia płonącego budynku mieszkalnego w miejscowości Cieniawa (gmina Grybów).

Na ulicę Armii Krajowej w Nowym Sączu zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Paliły się dwa pojemniki na śmieci w wiacie śmietnikowej. Funkcjonariusze ugasili ogień, wyciągnęli pojemniki, a następnie przegrzebali i dogasili pogorzelisko. Ich działania trwały pół godziny.

Natomiast w Cieniawie płonęła część stropu przy przewodzie kominowym w drewnianym domu. Strażacy zabezpieczyli teren, odłączyli dopływ prądu do budynku i ugasili ogień. Następnie otworzyli okna, by przewietrzyć pomieszczenia i sprawdzili wnętrza kamerą termowizyjną.

– Rozebrano płyty karton-gips w kuchni oraz usunięto tynk. Wycięto belki konstrukcyjne stropu wokół komina. Usunięto nadpalone elementy konstrukcyjne budynku na zewnątrz oraz je przelano. Podano prąd piany ciężkiej w miejscu wystąpienia ogniska pożaru, pomiędzy ściany a konstrukcje z płyt karton-gips, a także do wnętrza przewodu kominowego – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Na koniec strażacy znów sprawdzili budynek za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego. Druhowie z OSP Cieniawa pomogli właścicielowi uporządkować dom po pożarze.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad dwie i pół godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Zatrzymali go, bo miał trafić do więzienia. Wygląda na to, że…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.