Nowy Sącz, Chełmiec i Korzenna zostały nagrodzone

Trzy samorządy z Sądecczyzny zostały laureatami Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2020, konkursu prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Statuetki powędrowały do Nowego Sącza, gminy Chełmiec oraz gminy Korzenna.

Związek Powiatów Polskich to stowarzyszenie powiatów, którego zadaniem jest m.in. obrona ich wspólnych interesów oraz wspieranie idei samorządu terytorialnego. ZPP organizuje bezpłatny i dobrowolny konkurs o nazwie Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów, którego laureaci wyłaniani są w kilku kategoriach: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy: miejskie, miejsko-wiejskie oraz wiejskie.

Ów ranking jest na bieżąco aktualizowany przez ekspertów, którzy wydają opinię według kryteriów ujętych w m.in. takich tematach, jak działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, czy też działania promocyjne. Liderzy rankingu otrzymują tytuł Dobry Polski Samorząd.

Wśród laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2020 znalazł się Nowy Sącz (kategoria: Miasta na prawach powiatu), gmina Chełmiec (kategoria: gminy wiejskie), a także gmina Korzenna (kategoria: gminy wiejskie). Dwa pierwsze wymienione samorządy otrzymały tytuł Dobrego Polskiego Samorządu 2020. Z kolei gmina Korzenna uplasowała się na 5. miejscu w swojej kategorii.

fot. KRISFOTO – Krzysztof Siekielski, UG Chełmiec, UG Korzenna


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.