Nowy Sącz: chcą chodnika na ulicy Kosynierów. MZD – najwcześniej w 2018 r.

Zarząd Osiedla Kochanowskiego w Nowym Sączu zwrócił się do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o budowę chodnika na ul. Kosynierów, na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Gwardyjskiej oraz wymiany nawierzchni. MZD odpowiada, że inwestycja wymaga opracowania projektów oraz pozyskania gruntów. 

– Zdaniem mieszkańców wybudowanie w tym miejscu chodnika, przynajmniej po jednej  stronie jezdni) przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i jakości życia tam zamieszkujących – tłumaczy Krzysztof Ziaja, przewodniczący Zarządu Osiedla Kochanowskiego.

Mieszkańcy skarżą się, iż sytuacja wygląda tak, że “jakby miasto czekało aż zniecierpliwieni mieszkańcy sami wybudują chodnik”. Część chodnika, została już wykonana, dzięki ich staraniom.

Zarząd Osiedla domaga się również remontu nawierzchni ulicy Kosynierów, na odcinku od ulicy Generała Józefa Wybickiego w kierunku ulicy Lwowskiej, na wysokości placówki In Postu.

– Przedmiotowe prace wymagają opracowania projektów budowlanych, pozyskania gruntów lub regulacji ich stanów prawnych oraz zapewnienie finansowania w budżecie Miasta Nowego Sącza – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

– MZD ze swojej strony zawrze w propozycji do Budżetu Miasta na rok 2018  wykonanie projektu oraz realizację przebudowy ul. Kosynierów wraz z wykonaniem chodnika – obiecuje Grzegorz Mirek.

Czytaj też: Nowy Sącz: Na ulicy Długoszowskiego na Falkowej wreszcie będzie chodnik 

Fot. Z arch. DTS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.