Chicago coraz bliżej Nowego Sącza

W poniedziałek, po raz pierwszy od 7 lat z  krakowskiego portu lotniczego Balice odleciał do Chicago Boeing 787 Dreamliner. To największy typ samolotu jakim dysponują Polskie Linie Lotnicze. Na razie do Chicago  będzie można polecieć raz w tygodniu – w poniedziałki.

Decyzja o przywróceniu połączeń podyktowana była stale rosnącym zapotrzebowaniem na bezpośrednie loty z Krakowa do Stanów Zjednoczonych – rocznie około 90 tys. osób latało ze stolicy Małopolski do Chicago z  przesiadką.

Choć na bezpośrednie połączenie z amerykańską metropolią najbardziej czekali mieszkańcy Małopolski oraz oczywiście amerykańska Polonia, możliwość lotu bez przesiadki to także znakomita okazja dla coraz liczniej przybywających do naszego regionu turystów amerykańskich.

Pasażerowie podróżujący do Chicago będą mieli do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych samolotów, jakim dysponują współczesne floty powietrzne. Boeing 787 Dreamliner przewozi od 210 do 330 pasażerów, w zależności od konfiguracji miejsc siedzących.

Obecnie LOT dysponuje siedmioma samolotami Boeing 787-8 (najnowsza maszyna o oznaczeniu SP-LRG wylądowała w Warszawie 10 czerwca 2017) . Maszyna ma następujący układ miejsc:

  • klasa business (BC) − 18 miejsc w układzie siedzeń 2-2-2
  • klasa premium (PEC) − 21 miejsc w układzie siedzeń 2-3-2
  • klasa ekonomiczna (EC) − 213 miejsc w układzie siedzeń 3-3-3

Choć Dreamlinery to samoloty w założeniu bardziej oszczędne jeśli chodzi o zużycie paliwa niż poprzednie wersje samolotów pasażerskich, ich słabą stroną są częste usterki, które nie ominęły niestety również i naszej floty.

fot. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.