Nowy Sącz: przy ulicy Długoszowskiego na Falkowej wreszcie będzie chodnik

Dwie firmy stanęły do przetargu na budowę chodnika przy ul. Długoszowskiego na Osiedlu Falkowa. Wyłonienie wykonawcy ma nastąpić do końca tygodnia, a prace, jak zapewnia przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa Artur Czernecki, mają rozpocząć się już w lipcu. 

Mieszkańcy walczyli o ten chodnik od wielu lat.

– O tę sprawę zabiegałem jeszcze jako radny – mówi Artur Czernecki. – W zeszłym roku otrzymaliśmy zapewnienie na piśmie od prezydenta Nowego Sącza, że w budżecie na 2017 r., wzięto pod uwagę budowę chodnika przy ul. Długoszowskiego. Właśnie jesteśmy w trakcie rozstrzygnięcia przetargu, do którego zgłosiły się dwie firmy. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie Osiedla Falkowa. Prace mają zacząć się w lipcu, do końca tego tygodnia ma zostać sfinalizowane wyłonienie wykonawcy.

Chodnika brakuje najbardziej na odcinku od Sądeckiego Parku Etnograficznego do Szkoły Podstawowej nr 11 .

– Chodnik zostanie wykonany na odcinku 390 metrów. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców Falkowej i dzieci, które chodzą tą drogą do szkoły – mówi przewodniczący Osiedla Falkowa.

– Miejski Zarząd Dróg trzykrotnie podejmował próby rozpoczęcia realizacji prac i pomimo, iż miał na ten cel zarezerwowane środki finansowe nie udało się wyłonić w przetargu wykonawcy, zarówno w formie „zaprojektuj i wybuduj”, jak i wykonawcy samej dokumentacji projektowej” – tłumaczył w zeszłym roku wiceprezydent Wojciech Piech. – Budowa chodnika przy ul. Falkowskiej i Długoszowskiego pozostaje jednak naszym celem strategicznym dla tej części miasta. Nie rezygnujemy z planów realizacji tej inwestycji. Przypomnę tylko, że wytrwale, od 2015 r. organizujemy przetargi. Ceny są albo rażąco zawyżone, albo nie ma zainteresowania. Taki jest efekt: nieudane przetargi  w 2015 r. i w 2016 r.

Prace przy budowie chodnika mają potrwać, wedle zapewnień Artura Czerneckiego, do końca 2017 r.

Fot. Artur Czernecki. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.