Nowy Sącz: przy ulicy Długoszowskiego na Falkowej wreszcie będzie chodnik

Dwie firmy stanęły do przetargu na budowę chodnika przy ul. Długoszowskiego na Osiedlu Falkowa. Wyłonienie wykonawcy ma nastąpić do końca tygodnia, a prace, jak zapewnia przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa Artur Czernecki, mają rozpocząć się już w lipcu. 

Renault2

Mieszkańcy walczyli o ten chodnik od wielu lat.

- O tę sprawę zabiegałem jeszcze jako radny - mówi Artur Czernecki. - W zeszłym roku otrzymaliśmy zapewnienie na piśmie od prezydenta Nowego Sącza, że w budżecie na 2017 r., wzięto pod uwagę budowę chodnika przy ul. Długoszowskiego. Właśnie jesteśmy w trakcie rozstrzygnięcia przetargu, do którego zgłosiły się dwie firmy. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie Osiedla Falkowa. Prace mają zacząć się w lipcu, do końca tego tygodnia ma zostać sfinalizowane wyłonienie wykonawcy.

Chodnika brakuje najbardziej na odcinku od Sądeckiego Parku Etnograficznego do Szkoły Podstawowej nr 11 .

- Chodnik zostanie wykonany na odcinku 390 metrów. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców Falkowej i dzieci, które chodzą tą drogą do szkoły – mówi przewodniczący Osiedla Falkowa.

- Miejski Zarząd Dróg trzykrotnie podejmował próby rozpoczęcia realizacji prac i pomimo, iż miał na ten cel zarezerwowane środki finansowe nie udało się wyłonić w przetargu wykonawcy, zarówno w formie „zaprojektuj i wybuduj”, jak i wykonawcy samej dokumentacji projektowej” – tłumaczył w zeszłym roku wiceprezydent Wojciech Piech. - Budowa chodnika przy ul. Falkowskiej i Długoszowskiego pozostaje jednak naszym celem strategicznym dla tej części miasta. Nie rezygnujemy z planów realizacji tej inwestycji. Przypomnę tylko, że wytrwale, od 2015 r. organizujemy przetargi. Ceny są albo rażąco zawyżone, albo nie ma zainteresowania. Taki jest efekt: nieudane przetargi  w 2015 r. i w 2016 r.

Prace przy budowie chodnika mają potrwać, wedle zapewnień Artura Czerneckiego, do końca 2017 r.

Fot. Artur Czernecki. 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.