Nowy Sącz: Ceny za przejazd taksówkami w górę nawet o sto procent

Nowy Sącz: Ceny za przejazd taksówkami w górę nawet o sto procent

Taxi

Sądeccy taksówkarze chcą podwyżek cen taryf. Opłata początkowa za wynajęcie taksówki po proponowanej podwyżce może wynieść 14 zł. Tyle zapłacimy za tzw. „trzaśnięcie drzwiami” .

Nad tematem pochyli się na najbliższej sesji – 13 września –  Rada Miasta Nowego Sącza. Sądeccy taksówkarze domagają się podwyższenia stawki maksymalnej za przejazdy. Ostatnia taka regulacja miała miejsce, aż 14 lat temu. Aktualnie za „trzaśniecie drzwiami” płacimy 7 zł,. Z projektu uchwały przygotowanego na najbliższą sesję wynika, że nowa maksymalna stawka to 14 zł.

Do tej pory za wejście do taksówki płaciliśmy 7 zł. Za każdy kolejny kilometr płacimy 3 zł  w pierwszej taryfie (strefa miejska w dzień powszedni między godz. 6:00 a 22:00) oraz 3,70 zł w drugiej taryfie (w godzinach 22:00 a 6:00 oraz niedziele i święta). Po podwyżce za przejazd na dystansie nie dłuższym niż 1 kilometr w taryfie pierwszej zapłacimy maksymalnie 5  zł, a  7,50 zł za przejazd w taryfie drugiej. Maksymalna opłata za godzinę postoju we wszystkich taryfach może wynieść według projektu uchwały do 60 zł (obecnie jest to 30 zł). Jeżeli projekt uchwały zostanie przyjęty, ceny usług osób świadczących przewozy taksówkami mogą wzrosnąć nawet o sto procent.

(DSZ)

Czytaj także:

W pobliżu mostu heleńskiego znaleziono niewybuch

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.