Nowy Sącz. Budżet przyjęty. Opozycja: niepokojący deficyt, mało inwestycji

Nowy Sącz. Budżet przyjęty. Opozycja: niepokojący deficyt, mało inwestycji

Budżet Nowego Sącza na 2024 rok przyjęty. Większość radnych miasta zaakceptowała uchwałę budżetową przygotowaną przez władze miasta i urzędników sądeckiego ratusza. W uchwale tej zaplanowano dochody na poziomie 772 mln zł i wydatki w kwocie 804 mln zł. Deficyt w kwocie 32-milionów ma pokryć kredyt. 7 radnych PiS  wstrzymało się od głosu.

Zdaniem opozycji zbyt mało pieniędzy w przyszłorocznym budżecie zarezerwowano na inwestycje.

Brakuje inwestycji o charakterze strategicznym. Niepokoi mnie także bardzo wysoki deficyt –  zwraca uwagę Michał Kądziołka (komentarz wysłuchasz poniżej)

Michał Kądziołka:

Leszek Zegzda próbował przekonać opozycję, że po odblokowaniu unijnych funduszy można spodziewać się lepszej sytuacji finansowej –  dla całej Polski, więc i dla Nowego Sącza.

Grzegorz Fecko podziela tę nadzieję i liczy na poprawki budżetowe, choć przyznaje, że kwota zaplanowana na inwestycje nie daje pola do popisu w misji: rozwój miasta (komentarz poniżej):

Prezydent Ludomir Handzel podkreśla, że zadłużenie Nowego Sącza to tylko 55 milionów złotych i podaje przykład Tarnowa, gdzie zadłużenie sięga 500 milionów (komentarz poniżej):

Cieszyć się należy z tego, że w tak trudnych czasach budżet jest tak ambitny – mówi Krzysztof Ziaja:

 

zdjęcia: Adrian Maraś

Czytaj też:

Nowy Sącz. Mandaty za przejazd na ,,zielonej strzałce”? ,,To burzy zaufanie społeczne do…

Reklama