Nowy Sącz: BMW kontra autobus na Alejach Batorego

Wczoraj, kilka minut po godz. 15.00, na Alejach Batorego doszło do zderzenia autobusu z samochodem marki BMW. Autobusem podróżowało około 30 pasażerów, zaś w BMW znajdowały się 2 osoby. Do zdarzenia doszło przy wjeździe na plac manewrowy dworca MPK.

wsb3

Pasażerowie samochodu osobowego nie uskarżali się na żadne dolegliwości, natomiast 3 osoby podróżujące autobusem wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich opuściła miejsce zdarzenia przed przybyciem służb ratowniczych, natomiast pozostałym 2 osobom pomocy udzieliła załoga karetki pogotowia ratunkowego.

W momencie pojawiania się ekipy strażackiej, autobus znajdował się na placu manewrowym dworca i wydobywały się z niego płyny eksploatacyjne. Z kolei, samochód osobowy blokował jeden pas ruchu i także wydobywały się z niego płyny eksploatacyjne.

Strażacy zabezpieczyli  miejsca zdarzenia, odłączyli klemy akumulatora w BMW oraz wykonali sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych. Pomogli również ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanych pasażerów do karetki. Następnie usunięto pozostałości po zdarzeniu oraz samochód osobowy na chodnik.

Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

fot.KM PSP Nowy Sącz

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]