Nowy Sącz: BMW kontra autobus na Alejach Batorego

Wczoraj, kilka minut po godz. 15.00, na Alejach Batorego doszło do zderzenia autobusu z samochodem marki BMW. Autobusem podróżowało około 30 pasażerów, zaś w BMW znajdowały się 2 osoby. Do zdarzenia doszło przy wjeździe na plac manewrowy dworca MPK.

wsb3

Pasażerowie samochodu osobowego nie uskarżali się na żadne dolegliwości, natomiast 3 osoby podróżujące autobusem wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich opuściła miejsce zdarzenia przed przybyciem służb ratowniczych, natomiast pozostałym 2 osobom pomocy udzieliła załoga karetki pogotowia ratunkowego.

W momencie pojawiania się ekipy strażackiej, autobus znajdował się na placu manewrowym dworca i wydobywały się z niego płyny eksploatacyjne. Z kolei, samochód osobowy blokował jeden pas ruchu i także wydobywały się z niego płyny eksploatacyjne.

Strażacy zabezpieczyli  miejsca zdarzenia, odłączyli klemy akumulatora w BMW oraz wykonali sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych. Pomogli również ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanych pasażerów do karetki. Następnie usunięto pozostałości po zdarzeniu oraz samochód osobowy na chodnik.

Działania ratownicze trwały ponad godzinę.

fot.KM PSP Nowy Sącz

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.