Krynica – Zdrój: od 15 maja kluczowa droga w remoncie

Już w poniedziałek (15 maja) rozpocznie się remont dróg w Krynicy – Zdroju. Prace będą przebiegać etapowo. Pierwszy etap obejmie odcinek od Szpitala do ulicy Św. Włodzimierza oraz od ul. Św. Włodzimierza do Pasażu Krynickiego.

Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ruchem będą kierować osoby uprawnione, a w porach nocnych i dniach wolnych od pracy – sygnalizacja świetlna.

– Ruszamy z bardzo ważnym remontem – drogi wojewódzkiej nr 971. Inwestycja jest finansowana z funduszy Unii Europejskiej. Umowa została podpisana w październiku zeszłego roku – mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy – Zdroju.

Już od poniedziałku kierowcy będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami na drogach.

– Od 15 maja obowiązywać będzie zakaz wjazdu do Krynicy-Zdroju dla pojazdów powyżej 3,5 ton. Wyznaczono objazd przez Krzyżówkę, Mochnaczkę Wyżną, Mochnaczkę Niżną Tylicz oraz Powroźnik. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów – dodaje burmistrz Dariusz Reśko.

Pierwszy etap prac remontowych ma potrwać do końca lipca.

Fot. Ilustracyjne – UM Krynica – Zdrój.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.