Nowy Sącz, Biała Niżna: dziś rano spłonęły dwa samochody

Dzisiaj rano w Białej Niżnej (gmina Grybów) oraz na ulicy Gospodarskiej w Nowym Sączu doszło do pożarów samochodów osobowych. W obu przypadkach przyczyny wybuchu ognia nie są znane. Na szczęście nikt nie został ranny.

WSB2020

W Białej Niżnej palił się samochód stojący na łące w pobliżu grybowskiej ulicy Topolowej. Do zdarzenia doszło około 5:30. Kiedy na miejsce przybyli pierwsi strażacy ogień obejmował już cały pojazd.

Druhowie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz z OSP Grybów zabezpieczyli teren i wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych ugasili pożar za pomocą wody.

Dokładnie przeszukano też okolice pobliskiej rzeki, w celu odnalezienia ewentualnych poszkodowanych, jednak bezskutecznie. Policja prowadziła czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia.

Około godziny 7. doszło do kolejnego pożaru samochodu osobowego, tym razem na ulicy Gospodarskiej w Nowym Sączu. Kierowca usiłował ugasić pojazd za pomocą gaśnic samochodowych jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Jak ustalono, ogień wybuchł w komorze silnika samochodu dostawczego marki Renault Kangoo. W tym przypadku do działań zadysponowani zostali strażacy z JRG nr 2.

W czasie akcji gaśniczej ruch drogowy na ulicy był całkowicie zablokowany.

fot. PSP Nowy Sącz

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.