MMC Brainville ogłosiło upadłość. To jeszcze nie koniec - komentuje Krzysztof Pawłowski

Oficjalnie ogłoszono upadłość spółki Miasteczko Multimedialne. Krakowski sąd przychylił się do wniosku o upadłość. Dziś wyznaczono syndyka, a wierzyciele spółki określają swoje roszczenia.

wsb3

Budowa Miasteczka Multimedialnego była ogromnym przedsięwzięciem.  Łączna wartość inwestycji wynosiła 111,7 mln złotych netto. Nowoczesny obiekt biurowo-laboratoryjny miał nie tylko wspierać rozwój firm z sektora IT, ale także dać miejsca pracy dla młodych ludzi i wspierać wizerunek Sądecczyzny, jako miejsca innowacyjnych projektów realizowanych bez kompleksów. Na światowym poziomie.

Dziś spółka ogłosiła upadłość, a Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego w Krakowie wyznaczył 30 - dniowy termin na zgłaszanie roszczeń przez wierzycieli.

- To bardzo smutne. Uważam, że jedna  z największych szans rozwojowych regionu jest zagrożona. Proszę jednak pamiętać, że spółka złożyła do sądu wniosek o restrukturyzację zadłużenia. To nie jest jeszcze koniec. Tego nie można tak traktować. Może się okazać, że spółka wyjdzie z  kłopotów. Nie sama, bo z udziałem syndyka i sądów, ale to z pewnością potrwa jakiś czas zanim zapadną ostateczne decyzje - mówi Krzysztof Pawłowski jeden z pomysłodawców inwestycji.

10 lat temu ówczesny rząd wydał decyzję o mocą której nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu otrzymała dofinansowanie na budowę Parku Technologicznego. Krzysztof Pawłwoski wywalczył, aby na liście indykatywnej projekt z Nowego Sącza znalazł się obok 10 największych metropolii w Polsce. To, że udało się otrzymać dofinansowanie na budowę "Miasteczka Multimedialnego" było wyróżnieniem dla miasta i dowodem na to, że projekt był unikalny. Uznano iż warto go wesprzeć.

- To wielki smutek dla mnie jako twórcy tego projektu, choć od kilku lat już nie odpowiadam za niego. Ale identyfikuje się ze szkołą i uważam, że bardzo duży wpływ na to co się stało mają nieporozumienia między udziałowcami. I to nie jest wina szkoły - mówi z przejęciem Krzysztof Pawłowski.

fot. https://brainville.pl/media/galeria/
TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.