Nowy Sącz będzie miał dla dzieciaków cztery nowe świetlice

Nowy Sącz będzie miał dla dzieciaków cztery nowe świetlice

W Nowym Sączu powstaną cztery nowe, świetnie wyposażone świetlice. W odnowionych budynkach na osiedlach: Stare Miasto, Centrum, Kilińskiego oraz Przydworcowym znajdzie się między innymi sprzęt elektroniczny i audio-video. Miasto przeznaczy na ten cel prawie 3 miliony złotych.

Nowe świetlice powstaną w należących do miasta budynkach przy ulicach Romanowskiego, Stolarskiej i Żółkiewskiego oraz przy Alejach Wolności. Miejsca przeznaczone na ten cel zostaną gruntownie odnowione. Zakupione zostanie też wyposażenie, od mebli, przez sprzęt elektroniczny i audio-video, jak np. komputery z dostępem do internetu czy drukarki, aż po pomoce edukacyjne i przyrządy do ćwiczeń.

Placówki oferować będą szeroki wybór zajęć dla osób w różnym wieku, w tym między innymi: kabaretowe, taneczno-ruchowe, szachowe, informatyczne oraz fitness. Świetlice będą także ośrodkami kultywowania lokalnych tradycji i propagowania czytelnictwa.

Miastu udało się pozyskać 2,2 mln złotych dofinansowania na utworzenie świetlic. Prace remontowe i przystosowawcze rozpoczną się jeszcze w tym roku.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook